Zamknij
REKLAMA

Superbohaterowie pobiegną dla Mateusza

06:46, 19.06.2022 | .
Skomentuj FBB/Bieg Superbohaterów
REKLAMA

Spiderman, Iron Man, Batman i wielu innych superbohaterów stanie na starcie biegu charytatywnego, który odbędzie 26 czerwca w wejherowskim parku. Dochód z tego niecodziennego wydarzenia zostanie przeznaczony na rehabilitację Mateusza z Wejherowa. Trwają zapisy do VII rodzinnego Biegu Superbohaterów.

Grupa MTB - Małe Trójmiasto Biega zaprasza na VII rodzinny, przebierany Bieg Superbohaterów i marsz norsic walking, który odbędzie się 26 czerwca na terenach wejherowskiego parku - okolice amfiteatru.

 

Całkowity dochód z organizacji biegu przeznaczymy dla 7-letniego Mateusza z Wejherowa, który zmaga się z kolagenozą. Jest w trakcie diagnostyki zespołu genetycznego Echlersa-Danlosa polegającego na nieprawidłowej budowie kolagenu, tzn. białka strukturalnego odpowiadającego za elastyczność praktycznie wszystkich tkanek organizmu.

Środki posłużą na pokrycie kosztów bardzo potrzebnych rehabilitacji, które pomogą mu w codziennym, lepszym funkcjonowaniu.

- Im więcej zapewnimy Mateuszowi takich turnusów rehabilitacyjnych tym większą damy mu szanse na sprawność w dorosłości. Każdy z takich turnusów to jednak koszt 7-10 tyś. zł. Jest to bardzo duży wydatek dla naszej rodziny, dlatego dziękujemy za każdą pomoc – opisują rodzice chłopca.

Bieg Superbohaterów to nie tylko akcja charytatywna i sportowa.

- Przewidujemy dodatkowo wiele atrakcji: loterię, dmuchańce, malowanie twarzy, licytacje itd. No i najważniejsze - konkurs za najlepszy strój, w którym do wygrania będą wspaniałe nagrody! - zachęcają organizatorzy.

Na bieg można zapisać się TUTAJ.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JolekJolek

1 0

Pis daje i pomaga wszystkim biednym i skrzywdzonym 09:29, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%