Zamknij
REKLAMA

Oddano do użytku trzy przystanie kajakowe

11:33, 22.06.2022 | KL
Skomentuj Fot. ugwejherowo.pl
REKLAMA

Trzy przystanie kajakowe otwarto wczoraj na terenie gminy Wejherowo. Inwestycja została zrealizowana ramach projektu pn. “Pomorskie Szlaki Kajakowe – Meandry Północy, Rzeka Reda – Gmina Wejherowo”.

W dniu 21. czerwca odbyło się uroczyste otwarcie przystani kajakowych na terenie gminy Wejherowo. Oddano trzy przystanie kajakowe: przystań nad jeziorem Orle, przystań kajakową i flisaka w Bolszewie. Budowa przystani wraz z infrastrukturą turystyczną została zrealizowana w ramach projektu pn. “Pomorskie Szlaki Kajakowe – Meandry Północy, Rzeka Reda – Gmina Wejherowo”. Projekt został dofinansowany kwotą  579.938,00 zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Całość inwestycji opiewa na kwotę 682 280.00 zł.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wójt Przemysław Kiedrowski, sołtys Góry- Genowefa Dampc oraz Janusz Frąckowiak– znany popularyzator żeglarstwa i edukacji wodnej z Rewy. Impreza była okazją także do zainaugurowania sezonu turystycznego w gminie Wejherowo.

Bardzo się cieszę, że oferta turystyczna naszej gminy systematycznie się powiększa i powstają kolejne obiekty. Jestem przekonany, że przystań na jeziorze Orle jak i przystanie na kanale Redy, które dziś oddaliśmy do użytku będą cieszyły się dużą popularnością. Dotychczas jezioro Orle było wykorzystywane niemal wyłącznie przez wędkarzy i był to akwen trochę zapomniany i niedoceniany.- zaznaczył wójt.

W wydarzeniu brali udział uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy Wejherowo, zaproszeni goście i mieszkańcy gminy. Uczestnicy mogli skorzystać z kajaków i rowerków wodnych. Mimo wietrznej pogody znaleźli się chętni, aby popływać. Śmiałkowie mogli także skorzystać z przejażdżki oferowanej łodzią motorową przez ratowników z Ratownictwa Wodnego Szemud. Był również bufet z bigosem i kiełbaskami z grilla, a także słodkich smakołyków przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bolszewa. Można było wziąć udział także w warsztatach kreatywnych przygotowanych przez Bibliotekę i Centrum Kultury Gminy Wejherowo. Z kolei Powiatowa Komenda Policji przeprowadziła krótki wykład na temat bezpieczeństwa na wodzie, a także jak zachować bezpieczeństwo w okresie wakacyjnym.

Źródło: ugwejherowo

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%