Zamknij
REKLAMA

Sobótki w Gminie Szemud

14.05, 24.06.2022 . Aktualizacja: 14.06, 24.06.2022
Skomentuj fot. UG Szemud
REKLAMA

Sobotnie popołudnie zapowiada się bardzo intensywnie. Dla uczestników przygotowano m. in. pokazy, warsztaty i tańce oraz pyszne jedzenie.

Odbędą się one 25 czerwca (sobota) w malowniczo położonym miejscu – na plaży nad jeziorem Wysoka w Kamieniu. Od kilkunastu lat jest to strzeżone miejsce do kąpieli. W tym roku również od 1 lipca do końca sierpnia, codziennie bezpieczeństwa kąpiących strzec będą wykwalifikowani ratownicy.

W sobotę impreza zacznie się już o 16.00. piknikiem rodzinnym Strongman Show Kancerscy, który potrwa około trzech godzin. Później organizatorzy zapraszają na szereg atrakcji dla dorosłych i dzieci.

O 18.45 wystąpi Orkiestra Dęta Gminy Szemud, która ostatnio święci wiele sukcesów. O 20.00 zagra zespół „Rodzina Adamsów Kaźmierczak Band”. O 21.00 do zabawy zaprosi zespół „Jorrgus” a o 22.00 zaczaruje światłem Teatr Ognia „Los Fuegos”. W ciągu całej imprezy Organizator przewidział wiele konkursów i zabaw dla dorosłych i dzieci.

Akademia Sztuk Tradycyjnych i Współczesnych zaprasza do „Zagrody Ceramika” na pokaz toczenia naczyń glinianych na kole kopanym. Można będzie również spróbować swoich sił i samemu toczyć, czy po prostu coś ulepić z gliny rękoma. Ponieważ impreza odbywać się będzie nad jeziorem, sobótkowym zwyczajem będą puszczane wianki na wodę uplecione wcześniej z paniami z biblioteki gminnej w „kwietnym zakątku”. Będą dmuchane atrakcje dla dzieci, malowanie buziek i tradycyjnie „Świętojański Bieg po zdrowie”. Od około 22.30 do 1.30 trwać będzie zabawa taneczna.

Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski wraz z Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie zapraszają na Sobótki Gminne. Dużo będzie się działo. Mamy nadzieję, że ten krótki opis zachęcił Państwa do odwiedzenia gościnnej Gminy Szemud w dniu Sobótek Gminnych, ale i każdego innego dnia korzystając z jej uroków a latem zwłaszcza z kąpieliska w Kamieniu. - odpowiada Urząd Gminy Szemud.

Źródło: UG Szemud

fot. UG Szemud

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

AsAs

0 0

Cyt.:"Od kilkunastu lat jest to strzeżone miejsce do kąpieli"
Chyba od kilku🤣 lat 15:17, 24.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%