Zamknij
REKLAMA

Rozmowy w sprawie infrastruktury towarzyszącej budowie elektrowni

11.10, 30.06.2022 .
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Wejherowie
REKLAMA

W Starostwie Powiatowym w Wejherowie z inicjatywy PEJ i Starosty Wejherowskiego odbyło się kolejne spotkanie dotyczące planowanej budowy elektrowni jądrowej w Gminie Choczewo.

Głównym tematem rozmów były inwestycje towarzyszące budowie i funkcjonowaniu pierwszej atomówki w Polsce, czyli drogi czy połączenia kolejowe. Podczas wydarzenia przedstawiono wstępny harmonogram działań oraz poinformowano samorządowców o aktualnym stanie prac związanych z inwestycją. W spotkaniu wzięli udział samorządowcy, przedstawiciele Polskich Elektrowni Jądrowych, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, PKP Polskich Linii Kolejowych oraz Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

– Spotkanie dotyczyło nie tylko harmonogramu realizacji kolejnych prac, ale przede wszystkim związane było z przedstawieniem niezbędnych inwestycji towarzyszących, służących skomunikowaniu rejonu budowy z sieciami transportowymi. Planowane jest stworzenie nowego połączenia drogowego i kolejowego oraz sieci przesyłowych – mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

W trakcie spotkania przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad potwierdzili zamierzenia o budowie nowej drogi łączącej teren budowy elektrowni z węzłem Łęczyce, na realizowanej obecnie drodze ekspresowej S6, między Leśnicami koło Lęborka a Bożympolem Wielkim. Zakłada się wybudowanie około 30 km drogi krajowej, która będzie służyć także mieszkańcom powiatu.

– Do grona osób, które uczestniczyły w tym spotkaniu na pewno jeszcze dołączy Urząd Morski. Od początku uważałam, że walory turystyczne Gminy Choczewo trzeba mimo wszystko zachować. Zależy nam, aby w porozumieniu z Urzędem Morskim, gdzieś między Łebą a Gdynią powstała kolejna marina. Myślę, że ten pomysł jest bardzo realny – podkreśla Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Przed samorządowcami oraz podmiotami odpowiedzialnymi za budowę infrastruktury towarzyszącej kolejne spotkania, podczas których zapadną ważne ustalenia dotyczące rozwoju regionu w związku z budową elektrowni jądrowej.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Wejherowie

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%