Zamknij
REKLAMA

W Wejherowie powstaje Środowiskowy Dom Samopomocy

08.51, 08.08.2022 KL
Skomentuj Fot. Powiat Wejherowski
REKLAMA

W Wejherowie przy ulicy Ofiar Piaśnicy 22 trwają prace remontowe budynku, w którym powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy. Inwestycja okazuje się niezbędna, gdyż brakuje miejsc dla osób niepełnosprawnych, które mogłyby korzystać z opieki i zajęć terapeutycznych.

Powiat Wejherowski, z myślą o osobach niepełnosprawnych, podjął starania o zaadoptowanie budynku, przy ulicy Ofiar Piaśnicy 22 w Wejherowie, na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej. Trwają intensywne prace remontowe, które potrwają do końca bieżącego roku.

Już od jakiegoś czasu na terenie powiatu brakuje miejsc w środowiskowych domach samopomocy. W tej chwili dysponujemy tylko 15 miejscami w budynku przy ulicy Odrębnej w Wejherowie. Dlatego była potrzeba zwiększenia liczby miejsc. Zaadoptowanie w całości budynku na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy pozwoli na zwiększenie miejsc dla około 50 osób, które w ten sposób będą mogły się usamodzielnić i skorzystać z bogatej oferty pracowni terapeutycznej – wyjaśnia Wicestarosta Jacek Thiel.

Jak podkreślają włodarze powiatu prace adaptacyjne przy obiekcie postępują zgodnie z harmonogramem i zakończą się pod koniec bieżącego roku. Koszt inwestycji to prawie 6 mln zł. Zadanie zostało dofinansowane głównie ze środków zewnętrznych. Samorządowi powiatowemu udało się pozyskać środki na remont z Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz na termomodernizację tego budynku z Funduszy Europejskich.

Środowiskowy Dom Samopomocy ma zacząć funkcjonować w 2023 r.

Źródło: powiatwejherowski/fb

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%