Zamknij
REKLAMA

Gruntowna przebudowa instalacji co w szkole w Górze

12.10, 06.10.2022 KL Aktualizacja: 12.18, 06.10.2022
Skomentuj Fot. UG Wejherowo
REKLAMA

W Szkole Podstawowej im. Jakuba Wejhera w Górze przebudowano instalację centralnego ogrzewania. Inwestycja była konieczna z uwagi na nieefektywny i awaryjny system, który od lat sprawiał problemy.

Placówka od wielu lat borykała się z problemami wynikającymi z przestarzałego systemu centralnego ogrzewania. Częste awarie oraz nieefektywność systemu wymusiły zaplanowanie przebudowy, której pierwszy etap zakończył się na początku października br.

Dokonano gruntownej przebudowy instalacji centralnego ogrzewania wraz z istniejącym źródłem ciepła, ciepłej i zimnej wody wraz z cyrkulacją ciepłej wody użytkowej. W ramach prac wymienione zostały wszystkie stare, niesprawne grzejniki na grzejniki o dużej sprawności wraz z systemem regulacji temperatury. Stalowa instalacja o dużych przekrojach zastąpiona została rurami o małych przekrojach wraz z podłączeniem do istniejącego kotła gazowego, co znacznie poprawia efektywność całego systemu. Cała instalacja została również zabudowana, co wpłynęło na estetykę pomieszczeń. Jak podkreśla Pani dyrektor, mimo, iż jeszcze nie nadeszły największe mrozy i instalacja nie działa z pełną mocą, uczniowie i pracownicy już odczuwają znaczną poprawę komfortu. Łączny koszt inwestycji wyniósł 328 900 złotych

Zaplanowano również dalsze prace modernizacyjne, które wpłyną na zwiększenie sprawności systemu ogrzewania w budynku szkoły. Jeszcze w bieżącym roku zostanie wykonana przebudowa kotłowni wraz z całym systemem sterowania.

Źródło: UG Wejherowo

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%