Zamknij
REKLAMA

Błyskawiczny remont 3 kilometrów dróg

11.51, 24.11.2022 . Aktualizacja: 12.02, 24.11.2022
Skomentuj fot. UG Szemud
REKLAMA

Razem skorzystali z szansy na szybkie wyremontowania dróg. Do późnych godzin wieczornych trwały rozmowy Wójta Gminy Szemud Ryszarda Kalkowskiego z przedstawicielami firmy Polaqua, ponieważ w związku z likwidacją z dniem 21.11.2022 r. przez firmę Polaqua otaczarni (wytwórni asfaltu) w Chwaszczynie zaistniała możliwość pozyskania przez Gminę asfaltu.

Pierwotnie planowano, że pozyskana warstwa bitumiczna zostanie ułożona w Donimierzu na ul. Otalżyńskiej, gdzie jeszcze 16 listopada rozpoczęto wraz z Gminnym Przedsiębiorstwem Komunalnym, miejscową żwirownią oraz przy wsparciu mieszkańców przygotowania do tej inwestycji. Jednak ze względu na szybką zmianę warunków atmosferycznych przeprowadzenie tych robót drogowych na ulicy Otalżyńskiej nie było możliwe. Według wskazań firmy Polaqua położenie nowego asfaltu w tych warunkach można było wykonać na drogach o podbudowie asfaltowej. W związku z tym podjęto decyzję, że asfalt zostanie ułożony na dwóch drogach gminnych w Karczemkach na ulicy Spacerowej na odcinku 1,5 kilometra i w Kowalewie na ulicy Kartuskiej na długości ponad 1,2 km.

fot. UG Szemud

Wójtowi Kalkowskiemu wraz z władzami Powiatu Wejherowskiego po kolejnych rozmowach z przedstawicielami Polaqua udało się przekonać do remontu kolejnej, trzeciej ulicy Kopaniewskiej w Leśnie na odcinku ponad 0,5 kilometra. Wszystkie roboty drogowe zostały przeprowadzone 19, 20 i 21 listopada i było to możliwe dzięki pracy zespołowej. 

- Dziękujemy za nadzorowanie prac na remontowanych ulicach w miniony weekend Referatowi Zamówień Publicznych i Inwestycji. Dziękujemy sołtysowi Karczemek Teresie Dampc, sołtysowi Kowalewa Mariuszowi Długowolskiemu i sołtysowi Leśna Ryszardowi Parchemowi za koordynację robót oraz mobilizację mieszkańców. Pomimo niekorzystnych warunków razem daliśmy radę. Roboty drogowe na ulicy Otalżyńskiej w Donimierzu będą kontynuowane. Jeszcze w tym roku to zadanie Wójt Kalkowski planuje wprowadzić do projektu budżetu na rok 2023 - informuje Urząd Gminy Szemud. 

Źródło: UG Szemud

fot. UG Szemud

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%