Tegoroczna zima pozostawiła liczne ślady na gminnych drogach, w tym pod wiaduktem. Decyzją wójta odcinek ten przeszedł generalny remont.
Kilkukrotne roztopy i ujemne temperatury spowodowały, że na drogach pojawiły się liczne ubytki. Jednym z newralgicznych miejsc, był przejazd pod wiaduktem kolejowym na ulicy Słonecznej w Gościcinie. Miejsce to pokonywane jest codziennie przez setki pojazdów i powodowało duże utrudnienia dla kierowców. Przez wiele lat w miejscu tym wykonywane były jedynie remonty cząstkowe, które poprawiały sytuację jedynie na krótki czas. Aby sytuacja uległa trwałej poprawie, wójt Przemysław Kiedrowski podjął decyzję o gruntownej naprawie nawierzchni na wspomnianym odcinku.
- Stan nawierzchni pod wiaduktem w Gościcinie stwarzał zagrożenie dla pojazdów korzystających z tego odcinka. Postanowiliśmy naprawić nawierzchnię gruntownie na całej szerokości, aby wreszcie korzystanie z ulicy Słonecznej było bezpieczne i komfortowe. - zaznaczył wójt Kiedrowski.
Naprawa polegała na usunięciu górnej warstwy starej nawierzchni i ułożeniu nowej nakładki asfaltowej na odcinku 80 metrów. Zadanie zostało wykonane w ciągu jednego dnia dzięki czemu utrudnienia były krótkotrwałe- ruch pojazdów został zamknięty na 6 godzin a także skrócone zostały trasy autobusów komunikacji publicznej. Nad bezpieczeństwem na tymczasowych przystankach dbał sołtys Gościcina - Marek Miotk.
Równocześnie trwają naprawy uszkodzonych nawierzchni w innych miejscach całej Gminy Wejherowo.
Źródło: UG Wejherowo
1 0
A kiedy wójt kiedrowski poinformuje swoich wyborcow o podwyżce za smieci 100%. Pewnie po wyborach bo gdzie takie informacje podawać przed wyborami