Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie poinformował o oficjalnym wpisaniu na listę ośrodków Ministerstwa Zdrowia uprawnionych do wykonywania trombektomii mechanicznej w przypadku udaru niedokrwiennego mózgu. Co to oznacza dla pacjentów?
Trombektomia mechaniczna jest najskuteczniejszą metodą leczenia udaru niedokrwiennego mózgu, pozwalającą na przywrócenie przepływu krwi już w pierwszej godzinie od zdarzenia. Pacjenci po zabiegu mają szansę odzyskać pełną funkcjonalność po udarze, jak wyjaśniają lekarze z wejherowskiego szpitala. Zabieg ten jest realizowany w szpitalu od 4 lat, jednak teraz stała się integralną częścią standardowych procedur.
fot. Szpitale Pomorskie
- Cały zespół ludzi wykonał olbrzymią pracę, aby pokonać wszystkie organizacyjne, logistyczne, prawne, infrastrukturalne i finansowe przeszkody, dzięki której awansowaliśmy do ekstraklasy jednostek zajmujących się leczeniem udaru niedokrwiennego w Polsce - mówił prof. Marek Szołkiewicz, ordynator Oddziału Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń w Wejherowie, inicjator projektu.
- Szpital Specjalistyczny im. Ceynowy w Wejherowie to drugi ośrodek na Pomorzu oferujący tę zaawansowaną procedurę, co umacnia rolę „Szpitali Pomorskich” jako miejsca zapewniającego najnowocześniejsze standardy opieki nad pacjentami po udarze - podkreśla Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes zarządu „Szpitali Pomorskich”.
Do dnia dzisiejszego wykonano 168 trombektomii.
1 0
ostrogi piętowe leczenie w moim przypadku nieskuteczne a tu piszą o cudzie niewierze