Zamknij
REKLAMA

Jak nie stać się ofiarą przestępstwa

10.29, 10.08.2016
Skomentuj
REKLAMA


Plaża, miłe, nieznane towarzystwo, wspólna zabawa przy muzyce i alkoholu, to tylko niektóre sytuacje, w których każdy może stać się ofiarą przestępstwa na tle seksualnym zwłaszcza, że sezon wakacyjny już trwa.


Pamiętaj:

Nie przyjmuj od nieznanych osób żadnych napojów, nie ma pewności, czy zaproponowany napój nie zawiera środków nasennych lub odurzających. Spacerując w porze wieczorowej, nigdy nie chodź "na skróty", trzymaj się miejsc uczęszczanych i dobrze oświetlonych.

Podróżując środkami komunikacji miejskiej w porze nocnej siadaj zawsze w grupie kilku osób lub blisko kierowcy, nie podróżuj pociągiem w pustym przedziale. Nie zgadzaj się na podwiezienie przez nieznaną Ci osobę, nie korzystaj z tzw. "okazji".

Jeśli staniesz się ofiarą przestępstwa natychmiast skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji lub zadzwoń na numer alarmowy 112 lub 997. Pomorska Policja przypomina, że zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami prawnymi przestępstwa przeciwko wolności i obyczajowości są ścigane z urzędu. Dotyczy to przestępstw:

  • zgwałcenie (art.197 kk)
  • wykorzystanie seksualne bezradności innej osoby lub upośledzenia umysłowego lub choroby psychicznej (art. 198 kk)
  • seksualne nadużycie stosunku zależności lub wykorzystania krytycznego położenia (art.199 kk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%