Zamknij
REKLAMA

Komandosi będą szkolić uczniów z Redy

08:31, 19.06.2022 | .
Skomentuj Starostwo Wejherowo
REKLAMA

Władze powiatu wejherowskiego i Jednostki Wojskowej Formoza podpisały porozumienie o współpracy. W jej wyniku komandosi będą szkolić uczniów w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie.

Na mocy porozumienia w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie od nowego roku szkolnego 2022/2023 w szkole powstaną dwie klasy o profilu przygotowania wojskowego – po jednej w liceum i technikum.

Celem porozumienia jest praktyczne przygotowanie młodych ludzi do pełnienia służby wojskowej oraz zachęcenie uczniów do wstępowania w szeregi jednostki specjalnej.

– Od wielu lat w tej szkole kształcimy klasy mundurowe. Zaczynaliśmy od jednego oddziału. Obecnie mamy już ponad 400 uczniów. Wcześniej placówka nawiązała współpracę z Marynarką Wojenną, Policją i Aresztem Śledczym. Dzisiaj do tego grona dołączyła elitarna Jednostka Wojskowa Formoza. Widzimy, że w dobrą stronę zaczęliśmy rozwijać naszą placówkę, bo z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie kierunkami mundurowymi. Ze swojej strony mogę zapewnić, że będziemy dbać o dalszy rozwój tej szkoły, o infrastrukturę oraz o to byście zdobyli doświadczenie i praktyczne umiejętności potrzebne do pracy w różnych formacjach mundurowych – mówiła Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Porozumienie swoimi podpisami sygnowali: Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, Dowódca Jednostki Wojskowej Formoza kmdr Jan Kwiatkowski oraz Dyrektor PZS w Redzie Dorota Nowicka-Klimowicz.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%