Zamknij
REKLAMA

Ruszyły prace na ulicy Ogrodników w Redzie

08.29, 23.09.2022 .
Skomentuj fot. UM Reda
REKLAMA

Rozpoczęły się prace dotyczące inwestycji pt. „Ulepszenie nawierzchni ulicy Ogrodników polegające na wykonaniu utwardzenia nawierzchni gruntowej płytami IOMB”.

Przetarg wygrała firma ROMADO-BRZEZIŃSKI z Brodnicy Górnej, która zaproponowała najkorzystniejszą cenę. W ramach zadania, na ok. 900 metrowym odcinku ulicy Ogrodników od ulicy Torowej w kierunku Wejherowa, zostanie wykonana jezdnia z płyt IOMB o szerokości 6 metrów, zamknięta w opornikach betonowych i z obustronnym, metrowym poboczem.

- Pełna realizacja całości ulicy jest możliwa dzięki inicjatywie lokalnej przedsiębiorców i mieszkańców, którzy współfinansują projekt. W ramach inicjatywy lokalnej mieszkańcy zgłaszają pomysły i deklarują udział w ich realizacji, który może mieć formę wkładu rzeczowego, finansowego lub pracy społecznej- mówi Halina Grzeszczuk zastępca burmistrza miasta Redy.

Ulica Ogrodników obsługuje ruch ciężki, więc płyty IOMB będą ułożone na podbudowie z kruszywa łamanego o parametrach dobranych do charakterystyki drogi i natężenia ruchu. Całkowity koszt inwestycji wynosi około 1 700 000 zł, zakończenie prac planowane jest na grudzień 2022 roku.

Źródło: UM Reda

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

PrawdaPrawda

0 0

Krzysiu powiedział jeżeli dopłacą tutejsze firmy oraz mieszkańcy to parę groszy dołoży i po 12 latach utwardze wam drogę brawo Krzysiu Nasz dzielny burmistrz Redy. 20:57, 25.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%