Zamknij
REKLAMA

Rozpoczęto prace przy budowie biblioteki

12.10, 18.11.2022 .
Skomentuj fot. UM Reda
REKLAMA

3 listopada podpisano umowę z wykonawcą na budowę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Redzie.

Prace na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Redzie ruszyły, wraz z wejściem wykonawcy. Za budowę nowej siedziby odpowiada spółka Adwizon z Gdyni. Zadanie pt. „Budowa Biblioteki w Redzie” zostało dofinansowane z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2, Kierunek Interwencji 2.1 „Infrastruktura Bibliotek 2021 – 2025”.

Zadanie polega na budowie dwukondygnacyjnego budynku o powierzchni użytkowej 698, 85 m2. Na parterze zaprojektowano wypożyczalnię o powierzchni 190 m2, czytelnię czasopism o powierzchni 43 m2, pomieszczenia socjalne i gospodarcze, toalety, węzeł ciepła oraz magazyn. Na piętrze przewidziano salę wystawową o powierzchni 133 m2, salę szkoleń o powierzchni 50 m2, pomieszczenia biurowe i socjalne, serwerownię, szatnię, toalety i magazyn.

- Poprzez zastosowanie pochylni zewnętrznej oraz zainstalowanej windy wewnątrz budynku obiekt będzie dostępny dla osób z niepełnosprawnościami - mówi Krzysztof Krzemiński Burmistrz Miasta Redy. - Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już za rok mieszkańcy Redy będą mogli korzystać z nowo wybudowanej biblioteki - dodaje.

- Na czas budowy inwestycji księgozbiór został przeniesiony do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 przy ul. Łąkowej 36 (będzie można z niego korzystać od 28 listopada). Tymczasowo zapraszamy do korzystania z MEDIATEKI, która znajduje się na III piętrze Aquaparku przy ul. Morskiej. - informuje Urząd Miasta.

Całkowity koszt inwestycji wynosi około 6 mln złotych w tym 2,25 mln otrzymano z dofinansowania Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Otwarcie nowego budynku biblioteki planowane jest na koniec 2023 roku.

Źródło: UM Reda

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%