Zamknij
REKLAMA

Już jest! Nowe wydanie Wejherowskiego Rocznika Kulturalnego

14:00, 22.06.2022 | M. F.
Skomentuj fot. UM Wejherowo
REKLAMA

We wnętrzu tej publikacji znajdziemy nie tylko minione wydarzenia z życia miasta, ale i też ciekawe wywiady oraz piękne fotografie. 

Rocznik jest wspólnym dziełem czterech wejherowskich instytucji kultury, są to m. in.: Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubko-Pomorskiej, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia oraz Wejherowskie Centrum Kultury – Filharmonia Kaszubska. Na kartach tego wydania znalazły się publikacje z działań właśnie tych instytucji. 

Wydawanie rocznika rozpoczęło się w 2015 roku i niezmienne od tego czasu pojawiają się w nim informacje o minionych wydarzeniach kulturalnych, wywiady, reportaże oraz artykuły popularnonaukowe wzbogacone fotografiami. Stanowisko redaktora naczelnego w tym roku objął Henryk Połchowski. 

Na tegorocznej okładce znalazł się zespół Art n Voices, który w minionym roku otrzymał prestiżową nagrodę Fryderyka w kategorii muzyki poważnej. 

Książka ukazała się w Wydawnictwie REGION w Gdyni w nakładzie 200 egzemplarzy. Zainteresowani treścią publikacji czytelnicy mogą nabyć najnowsze wydanie "Wejherowskiego Rocznika Kulturalnego" w siedzibach wspomnianych czterech instytucji. 

Źródło: UM Wejherowo

fot. UM Wejherowo

(M. F.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%