Zamknij
REKLAMA

Weź udział w pardzie z okazji 100-lecia niepodległości!

14:23, 05.11.2018 | źródło: UM Rumia
REKLAMA
Skomentuj

Burmistrz Michał Pasieczny oraz przewodniczący Rady Miejskiej, Ariel Sinicki, zachęcają mieszkańców Rumi i okolic do udziału w obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach uroczystości zorganizowana zostanie m.in. parada niepodległościowa.

Obchody rozpoczną się w najbliższą sobotę, tj. 10 listopada, o godz. 18:00. Wówczas w Parku Starowiejskim przy Miejskim Domu Kultury w Rumi Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej zorganizuje „ognisko niepodległości”.

Niedzielne uroczystości zaczną się o godz. 12:30 złożeniem kwiatów przy pomniku J. Wybickiego i H. Derdowskiego. Natomiast o godz. 13:00 w Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych odbędzie się msza święta w intencji ojczyzny.

Parada niepodległości – z udziałem m.in. marszałka Józefa Piłsudskiego, żołnierzy, harcerzy, rekonstruktorów historycznych oraz zabytkowych pojazdów – ruszy o godzinie 14:05 spod Sanktuarium.

Po paradzie na Placu Wolności odbędzie się apel, salwa honorowa, uroczyste posadzenie dębu oraz złożenie kapsuły czasu. Zwieńczeniem będzie wystrzał armatni, który nastąpi o godzinie 15:15.

Wśród tegorocznych atrakcji znajdzie się również wystawa oręża wojskowego oraz poczęstunek grochówką – wszystko będzie czekać na chętnych w godz. od 15:30 do 18:00 na parkingu przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rumi.

Zwieńczeniem obchodów będzie koncert patriotyczny pod dyrekcją Krzysztofa Brzozowskiego. Występ rozpocznie się o godzinie 16:00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

(źródło: UM Rumia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone