Zamknij
REKLAMA

MOSiR został wyposażony w urządzenia ratujące życie

09:43, 12.12.2018 | źródło: Rumia.eu
REKLAMA
Skomentuj

Dwa defibrylatory zamontowane zostały na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Zakup urządzeń i specjalne szkolenie dla pracowników są efektem realizacji zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

Defibrylator to urządzenie medyczne, które ma ratować życie w nagłych przypadkach zatrzymania krążenia. Sprzęt, który trafił do Rumi, jest zautomatyzowany i wyposażony w instrukcję głosową.

- Montaż defibrylatorów zalecany jest w miejscach i obiektach przyjmujących duże skupiska ludzi. Na terenie MOSiR-u odbywają się m.in. imprezy masowe oraz treningi. W przypadku wystąpienia zaburzenia rytmu serca, zagrażającego zdrowiu lub życiu poszkodowanego, takie urządzenie może okazać się bezcenne – argumentował Bartosz Smolik, który wspólnie z radną poprzedniej kadencji Jolantą Dobrzeniecką przygotował projekt pt. „Defibrylator (AED) dla pływalni MOSiR Rumia i hali sportowo-widowiskowej MOSiR Rumia”. – Mam nadzieję, że okazji do użycia tych defibrylatorów będzie jak najmniej – dodał.

Inicjatywa uzyskała prawie 1700 głosów, dzięki czemu znalazła się w grupie projektów budżetu obywatelskiego 2018 w Rumi przeznaczonych do realizacji.

- Na zakup dwóch defibrylatorów AED, które pod koniec listopada zostały zamontowane przy wejściu i na pływalni, oraz przeszkolenie wszystkich naszych pracowników przeznaczyliśmy niespełna 25 tysięcy złotych – informuje Jolanta Król, dyrektor MOSiR w Rumi.

Jest to już trzeci projekt realizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi. Wcześniejsze to kurs samoobrony dla kobiet oraz kurs pierwszej pomocy.

 

(źródło: Rumia.eu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone