Zamknij
REKLAMA

Karmienie w plenerze – tutaj to jest możliwe!

10:40, 23.05.2019 | A.W
Skomentuj
REKLAMA

Specjalne ławki z przewijakami stanęły na terenie Rumi, a dokładniej w parku Żelewskiego i Starowiejskim. Od teraz spacerujący po mieście rodzice mają możliwość nie tylko komfortowego nakarmienia dziecka, ale też zadbania o jego higienę. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest przewodniczący rady miejskiej, Ariel Sinicki.

– Takie ławki powstały już w kilku dużych polskich miastach, między innymi Krakowie, Warszawie, Białymstoku i Poznaniu, a także, po sąsiedzku, w zaprzyjaźnionym Pucku - wyjaśnia Ariel Sinicki, przewodniczący rady miejskiej. - Nasze miasto również wyszło naprzeciw oczekiwaniom karmiących mam oraz naszych najmłodszych mieszkańców.

Jak na razie wyposażone w przewijaki ławki są dostępne wyłącznie w dwóch miejskich parkach, w sąsiedztwie placów zabaw. Miasto nie wyklucza jednak kolejnych takich inwestycji.

– Jeżeli ławki się sprawdzą, mieszkańcy będą z nich korzystać i wciąż będzie taka potrzeba, wówczas postaramy się je zamontować również w innych częściach miasta. Na przykład przy tzw. zielonych wyspach czy na Szmelcie – uzupełnia pomysłodawca przedsięwzięcia.

Zakup jednej ławki wraz z montażem to koszt około 10 tysięcy złotych.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

JaJa

1 0

10 tys za troszkę drewna? A może to złoto? ???? 17:44, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA