Zamknij
REKLAMA

Dzikie zwierzęta opanowały Park Żelewskiego

11:46, 14.08.2019 | źródło: UM Rumia
REKLAMA
Skomentuj

Przedstawiciele takich gatunków jak orzeł, lis, niedźwiedź, dzik, sowa czy wilk zadomowili się w Rumi Janowie, a dokładniej w Parku Żelewskiego. Zwierzęta nie sprawiają jednak jakichkolwiek problemów. Są to ozdoby, będące owocem rzeźbiarskiego pleneru, który odbywał się pod koniec maja.

Stworzenie parkowych dekoracji proponowała w poprzednich latach Teresa Jałocha, przewodnicząca Komisji Kultury Rady Miejskiej Rumi poprzedniej kadencji, jednak dopiero teraz pojawiły się ku temu odpowiednie okoliczności. Ze względu na remont stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji konieczna była wycinka drzew. Aby surowiec się nie zmarnował, został przeznaczony do obróbki.

Plenerowe prace nad rzeźbami trwały od 22 do 24 maja, a podjęło się ich sześcioro artystów. W ten sposób powstało siedem rzeźb: pięć monumentów przedstawiających wilka, niedźwiedzie, sowy, dzika oraz orła, a także dwie ławki – jedna zdobiona podobiznami jeży, a druga wizerunkami wiewiórki i lisa.

- Park Żelewskiego to płuca dzielnicy, w której mieszka około 30 proc. mieszkańców całego miasta. Inwestujemy więc po to, by spędzanie tu czasu z rodziną było jeszcze przyjemniejsze – podsumowuje Ariel Sinicki, przewodniczący rady miejskiej.

Rzeźby dopiero w sierpniu powróciły na stałe do parku, ponieważ wymagały czasochłonnej impregnacji, odpowiedniego zabezpieczenia oraz właściwego przytwierdzenia do podłoża. W ten sposób zostały w pełni przygotowane, by cieszyć oczy przechodniów.

(źródło: UM Rumia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone