Zamknij
REKLAMA

Rumianie już po raz drugi "zbierali" krew

14:00, 17.05.2021 | R.L
Skomentuj Fot. rumia.eu
REKLAMA

Akcja miejskiej zbiórki krwi odbyła się 15 maja w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. To druga z czterech zbiórek zaplanowanych przez Miasto na ten rok. Na apel odpowiedziało ponad stu potencjalnych dawców, dzięki czemu udało się zebrać dokładnie 34 650 ml życiodajnego płynu, który zasilił zasoby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku.

Spośród 109 chętnych 77 osobom udało się honorowo oddać krew, z czego dla 25 było to nowe doświadczenie. Wszyscy dawcy otrzymali w podziękowaniu standardowe zestawy podarunkowe od RCKiK oraz miejski kubek. Rumianom oddającym krew podziękował Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi, który regularnie uczestniczy w miejskich akcjach.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i oddali krew przed zbliżającymi się wakacjami. W tym okresie intensywnie się przemieszczamy i korzystamy z różnych aktywności, a tym samym rośnie liczba wypadków i zapotrzebowanie na krew. 

 

Dziękuję również całemu personelowi medycznemu oraz pracownikom MOSiR-u i urzędu, którzy wspólnie po raz kolejny zorganizowali całe to przedsięwzięcie – dodaje Wiceburmistrz.

Personel medyczny przemienił siedzibę jednostki w swoiste centrum krwiodawstwa: szatnie stały się gabinetami lekarskimi, korytarze poczekalniami, a na boisku halowym stanęły specjalistyczne fotele służące do poboru krwi.

Pandemia koronawirusa wymusiła szczególne środki ostrożności, dlatego obowiązywały telefoniczne zapisy. Na miejscu personel medyczny mierzył potencjalnym dawcom temperaturę oraz prosił o wypełnienie dodatkowego formularza. Uczestnicy akcji byli także zobowiązani do zasłaniania ust i nosa.

Akcja realizowana jest pod patronatem burmistrza Michała Pasiecznego. Kolejną miejską zbiórkę Rumia zaplanowała na 24 lipca br.

Tutaj zdjęcia tych Honorowych Rumian, którzy chcieli uwiecznić się na zdjęciach.

Źródło: rumia.eu

(R.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%