Zamknij
REKLAMA

Ulewy nie będą już problemem na Zagórzu

06:00, 09.06.2021 | K.L
Skomentuj Fot. rumia.eu
REKLAMA

W budowie jest nowa kanalizacja deszczowa na ul. Sabata w Rumi. Decyzja o wykonaniu remontu 300-metrowego odcinka sieci kanalizacji deszczowej zapadła w związku ze złym stanem technicznym kanału deszczowego oraz studni rewizyjnych.

Nieszczelność kanału powodowała jego zamulanie i częściową niedrożność. Tym samym istniało ryzyko podmywania i zalewania okolicznych nawierzchni oraz zabudowań, a w konsekwencji ich zapadnięcia. Dotychczasowe warunki techniczne stanowiły więc potencjalne zagrożenie dla mieszkańców Zagórza i środowiska naturalnego, a także generowały wyższe koszty eksploatacji sieci kanalizacyjnej. W związku z powyższym władze Rumi przeznaczyły 350 tysięcy złotych na remont 300-metrowego odcinka sieci kanalizacji deszczowej. Inwestycja obejmuje demontaż rur betonowych, studni żelbetowych oraz wpustów ulicznych wraz z ich utylizacją. W ich miejscu pojawi się nowy kanał deszczowy, zbudowany z rur PVC, oraz studnie rewizyjne. Prace związane z remontem kanalizacji deszczowej na ulicy Sabata powinny zakończyć się w czerwcu tego roku.

Należy nadmienić, że trwa rewitalizacja Zagórza,  która stopniowo odmienia całe rumskie osiedle. Powstały już nowe chodniki, nawierzchnia drogowa, ścieżki rowerowe, parkingi oraz place zabaw. Z kolei element projektu, jakim jest wspomniana przebudowa kanalizacji, choć na co dzień niedostrzegalny, ma ogromne znaczenie dla całego osiedla. Ulewy nie będą już tutaj problemem.

Źródło> rumia.eu

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%