Zamknij
REKLAMA

Ziemowit Werra z medalem Grand Prix Polski w kartingu halowym

12:29, 24.11.2021 | .
Skomentuj Fot. RumiaUM/fb
REKLAMA

W minioną niedzielę 21 listopada rumianin – Ziemowit Werra startował, w rozegranych w Olsztynie zawodach o Grand Prix Polski w kartingu halowym, zdobywając drugie miejsce.

Nastoletni kierowca kartingowy z Rumi w zawodach rozegranych w Olsztynie o Grand Prix Polski w kartingu halowym wywalczył drugie miejsce! To ogromny sukces zważywszy, że dla Ziemowita był to start w silnej seniorskiej obsadzie zawodów. To jego największy sukces w tym roku, zaraz obok piątego miejsca w światowym finale we Włoszech

To niesamowity sukces stanąć na podium w towarzystwie tak świetnych kierowców, jak Tomasz Walas i Wiktor Wota. To naprawdę niesamowite uczucie. Jestem naprawdę bardzo zadowolony z tego wyniku – mówi młody kierowca. – Dodatkowo zdobyłem puchar za Best Time Digital Motorsport Challenge na torze Monza bolidem Alfa Romeo – dodaje Ziemowita Werra.

Ziemowit Werra jest uczniem Szkoły Podstawowej numer 9 w Rumi. Mimo że ma zaledwie 11 lat, zdążył już spróbować swoich sił w kilku sportach: grał w piłkę nożną, biegał i pływał. W czerwcu 2019 roku po raz pierwszy usiadł za kierownicą gokarta i to właśnie wtedy okazało się, że jego największą pasją jest karting.

Minęły niespełna dwa lata, a Ziemowit jest już utytułowanym zawodnikiem Automobilklubu Morskiego. W minionym roku zdobył licencję kierowcy kartingowego i wygrał 9 ogólnopolskich zawodów, plasując się na 6. miejscu w krajowym rankingu. Jest jednym z najmłodszych i jednocześnie najlepszych zawodników w swojej kategorii wiekowej, mimo że często rywalizuje ze starszymi o kilka lat kolegami. Tych sukcesów nie byłoby bez wielu godzin spędzonych na torze oraz nieustannego wsparcia rodziny.

Sukcesy Ziemowita Werry można śledzić na facebookowym profilu Ziemo Maciej.

Źródło: RumiaUM/Fb, rumia.eu

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%