Zamknij
REKLAMA

Okolice dworca kolejowego w Rumi zmienią się nie do poznania

17:18, 30.12.2021 | .
Skomentuj Fot. rumia.eu
REKLAMA

Pierwszy kwartał 2022 roku ma przynieść ogromne zmiany w rejonie rumskiego dworca. Władze miasta planują rozpocząć budowę kolejnego węzła integracyjnego, tym razem w rejonie stacji kolejowej i pętli autobusowej zlokalizowanych przy ulicy Starowiejskiej. Pasażerowie i kierowcy skorzystają z nowej infrastruktury prawdopodobnie pod koniec przyszłego roku.

W ramach inwestycji planowana jest między innymi przebudowa ronda im. hm. A. Voigta (przy Castoramie), budowa drogi rowerowej na odcinku od dworca do ul. Abrahama, modernizacja pętli autobusowej, wymiana wiat autobusowych, budowa parkingu przy ul. Towarowej, a także montaż elementów małej architektury oraz urządzenie terenów zielonych. Przetarg na wyłonienie wykonawcy został już ogłoszony.

Na temat tej i innych planowanych inwestycji w roku 2022, a także tych rozpoczętych w obecnym, wypowiedział się Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

Przyszły rok to przede wszystkim inwestycje, które już trwają, czyli węzeł integracyjny Janowo, gdzie tunel zostanie oddany do użytkowania najprawdopodobniej jesienią 2022 roku. Ten węzeł będzie oddziaływać nawet na kilkaset tysięcy osób, w tym mieszkańców powiatów wejherowskiego i puckiego, dając większą przepustowość drodze krajowej numer 6. Przyszły rok to też rewitalizacja osiedla Zagórze i Góry Markowca, które powinny zostać ukończone i oddane do użytkowania. Oprócz tego rozbudujemy Szkołę Podstawową numer 6, powstanie tam dodatkowe skrzydło. Kolejna bardzo wyczekiwana inwestycja to centrum opiekuńczo-mieszkalne, dla osób niepełnosprawnych będzie to krok milowy i naprawdę wielka sprawa – wymienia Michał Pasieczny, burmistrz Rumi. – Z kolei przetarg na węzeł Rumia, przy dworcu kolejowym, dotyczy doprowadzenia ścieżek rowerowych, budowy nowych zjazdów i przebudowy ronda, z którego nie można zjechać na parking Castoramy. Tak że będziemy poprawiać cały ten układ drogowy. Wyremontowane zostaną zdegradowane nawierzchnie, nastąpi wymiana wiat autobusowych, oczywiście powstaną też miejsca parkingowe dla rowerów i samochodów, po obu stronach dworca kolejowego, także przy ulicy Towarowej, gdzie wykorzystamy teren przy starej bocznicy – zapowiada.

Na realizację inwestycji w ramach projektu pn. „Budowa węzłów integracyjnych w Rumi wraz z trasami dojazdowymi” udało się zdobyć unijne dofinansowanie. Środki zostały pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Źródło: rumia.eu

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ciekawskiciekawski

5 0

A jakiś rysunek, projekt? 18:42, 30.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%