Zamknij
REKLAMA

Hala sportowa pnie się w górę

15:35, 19.07.2017 | Rafał Korbut
REKLAMA
Skomentuj

Około 13 milionów złotych będzie kosztować budowa hali sportowej, która powstaje przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie. Szkoła – popularnie zwana „samochodówką” - wzbogaci się także o pracownie do praktycznej nauki zawodu.

Obecnie prace budowlane „idą pełną parą”. Jak podkreślają przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Wejherowie (które jest inwestorem) oraz dyrekcji szkoły, wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem.

- To największa inwestycja, realizowana przez powiat – mówi Gabriela Lisius, starosta wejherowski. - Budujemy salę gimnastyczną oraz sześć pracowni zawodowych. Pełnowymiarowa hala, wyposażona w trybuny na ok. 300 widzów, umożliwi rozgrywanie meczów nawet na szczeblu międzynarodowym. Chcemy, aby była to wizytówka miasta i powiatu.

Powiatowi udało się pozyskać dofinansowanie na realizację inwestycji.

- Całość będzie kosztować ok. 13 mln zł, początkowo pieniądze miały pochodzić ze środków własnych i z kredytu – wyjaśnia starosta Gabriela Lisius. - Złożyliśmy jednak wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Sportu i w tym tygodniu otrzymaliśmy informację, że ten wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Przyznano nam jedno z większych dofinansowań, bo niemal 3,2 mln zł. Uwalnia to nasze środki własne, które możemy przeznaczyć na inne cele.

- Nowa hala i pracownie powstają dzięki zaangażowaniu całego zespołu ludzi – dodaje Cezary Lewandowski, wicedyrektor ZSP nr 4 w Wejherowie. - My – kadra szkoły – mieliśmy pomysł, który został zaakceptowany przez władze powiatu. Teraz nadzorujemy trwającą budowę. Gdy prace zostaną ukończone, będziemy mieć do dyspozycji profesjonalną, w pełni wyposażoną, nowoczesną halę sportową, w które będzie można prowadzić rozgrywki a także transmitować je na żywo. Jeśli natomiast chodzi o pracownie zawodowe, to będą one służyły uczniom technikum i szkoły zawodowej. Będą to pracownie elektrotechniki, silników samochodowych, zawodowego języka obcego. Będą wyposażone w profesjonalny i nowoczesny sprzęt, każda nowinka techniczna będzie przedstawiana naszym uczniom.

Hala i pracownie mają być gotowe w połowie przyszłego roku. Później pozostanie jeszcze tylko wyposażenie sali, a od 1 września 2018 roku uczniowie będą mogli już korzystać z nowego obiektu.

Warto dodać, że ZSP4 nie jest jedyną wejherowską placówką zarządzaną przez powiat, która obecnie jest rozbudowywana. Prace budowlane trwają też w „elektryku” (czyli w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 – powstają tu nowe pracownie w miejsce starego obiektu, który nie był użytkowany) oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 przy ul. Budowlanych.

Wszystkie inwestycje mają zakończyć się przez rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone