Zamknij
REKLAMA

Trwa Powiatowy Tydzień Przedsiębiorczości

10:14, 14.11.2017 | A.W
REKLAMA
Skomentuj
Starostwo Powiatowe w Wejherowie

Wykłady, warsztaty tematyczne, spotkania z przedsiębiorcami - to tylko niektóre z licznych wydarzeń przygotowanych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wejherowskiego w ramach Powiatowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

W okresie 13 – 19 listopada 2017 roku w Polsce i na całym świecie odbywa się szereg imprez, promujących przedsiębiorczość. Dzieje się to w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Podobnie jak w ubiegłym roku Starostwo Powiatowe w Wejherowie przyłączyło się do tej inicjatywy, stając się jej oficjalnym parterem. W dniach 13 – 17 listopada w ramach Powiatowego Tygodnia Przedsiębiorczości organizowanych jest wiele wydarzeń kierowanych przede wszystkim do młodzieży ponadgimnazjalnej. Wspólnie z partnerami zewnętrznymi: organizacjami przedsiębiorców i pracodawców, instytucjami państwowymi i samorządowymi, uczelniami wyższymi, firmami oraz instytucjami wspierania biznesu przygotowano bardzo atrakcyjny program.

- Naszą aktywność skupiamy przede wszystkim na młodych ludziach, którzy lada moment wejdą na rynek pracy jako pracownicy albo osoby, które założą własne firmy – mówi Gabriela Lisius, starosta wejherowski. - Dlatego wydarzenia Powiatowego Tygodnia Przedsiębiorczości kierujemy głównie do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie będą mieć możliwość bezpośredniego kontaktu i rozmowy z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy podzielą się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem w działalności biznesowej. Chcemy w ten sposób obudzić w młodych ludziach potencjał przedsiębiorczości i zachęcić ich do brania swojej przyszłości we własne ręce.

Wśród partnerów akcji znajdują się między innymi: Regionalna Izba Przedsiębiorców Norda, Pracodawcy Pomorza, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Państwowa Inspekcja Pracy Powiatowy Urząd Pracy, Punkty Pośrednictwa Pracy OHP, Straż Graniczna, Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości, Pomorski Park Naukowo Technologiczny, Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni, Pomorska Wyższa Szkoła Nauk Stosowanych w Gdyni, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wejherowie, Japońsko-Polska Akademia Technik Komputerowych oraz Uniwersytet Gdański.

Większość wydarzeń odbywać się będzie bezpośrednio w szkołach. Na część z nich młodzież uda się bezpośrednio do partnerów Powiatowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Podczas zajęć młodzież dowie się między innymi jak założyć i skutecznie rozwijać własną działalność gospodarczą, skąd pozyskać pieniądze na jej założenie i jak sprawnie poruszać się na rynku,y odnieść sukces. Będzie można rozwinąć i ukształtować swoje umiejętności menadżerskie, a także zweryfikować swoje pomysły biznesowe.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone