Zamknij
REKLAMA

Rekordowy finał WOŚP. Oj, działo się, działo!

13:09, 15.01.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj
Fot. MOSiR w Rumi

Rekordowy okazał się tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztaby z powiatu wejherowskiego zebrały w sumie o kilkadziesiąt tysięcy złotych więcej niż przed rokiem.

Wejherowski sztab, który mieścił się w Filharmonii Kaszubskiej, zebrał w sumie ponad 93 tys. zł. To o prawie 20 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku. Na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze kwestowali nie tylko w Wejherowie, ale i Bolszewie oraz Częstkowie, a także na lodowisku w Gościcinie.

Rekordowy okazał się również wynik rumskiego sztabu WOŚP. Z informacji, które udało się nam uzyskać, wynika, że w Rumi zebrano ponad 77 tys. zł, czyli o ponad 16 tys. zł więcej niż przed rokiem. Akcję Owsiaka rumianie wspierali nie tylko, wrzucając pieniądze do puszek, czy licytując, ale i przekazując krew oraz rejestrując się w bazie potencjalnych dawców szpiku.

Niemniej hojni okazali się redzianie, którzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazali około 50 tys. zł. Pieniądze na ulicach Redy zbierało ponad pięćdziesiąt osób, ludzi młodych. Najwięcej działo się jednak w Fabryce Kultury, gdzie organizowane były koncerty, pokazy i licytacje.

W Szemudzie w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowano Halowy Puchar Polski Strongman. Impreza była biletowana, a dodatkowo w ramach zmagań prowadzono licytacje. W ten sposób udało się zebrać około 20 tys. zł.

Powody do zadowolenia mają też członkowie choczewskiego sztabu WOŚP. Z informacji, które nam przekazali, wynika, że w tym roku udało im się zebrać ponad 24 tys. zł, czyli o około 6 tys. więcej niż przed rokiem. Akcję Owsiaka wspierano też w gminie Linia, gdzie w tym roku udało się zebrać prawie 6 tys. zł.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone