Zamknij
REKLAMA

Nowa winda dla osób niepełnosprawnych

13:01, 12.08.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Trwa budowa windy zewnętrznej przy Powiatowym Zespole Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Wejherowie.

Inwestycja została dofinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie 200 tys. zł. Dzięki zadaniu łatwiejszy dostęp do placówki będą miały osoby korzystające na co dzień z wózków inwalidzkich.

Inwestycja realizowana jest w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” i ma na celu likwidację barier architektonicznych i dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– W budynku przy ulicy Ofiar Piaśnicy, w którym mieści się Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna trwa obecnie realizacja projektu remontowo-inwestycyjnego dofinansowanego ze środków PFRON, który ułatwi osobom mającym trudności z chodzeniem oraz poruszającym się na wózkach inwalidzkich korzystanie z Poradni – mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius. – Łączny kosz zadania to około 400 tys. zł.

Warto przypomnieć, że to kolejny etap remontu, bo w zeszłym roku zakończone zostały prace termomodernizacyjne, na które powiat otrzymał blisko 900 tys. zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

– Dodatkowo, ze środków własnych powiatu, przeprowadziliśmy remont drugiego piętra, dzięki czemu powstały nowe pomieszczenia do pracy z klientami poradni. Powiat Wejherowski jest coraz liczniejszy, mamy coraz więcej mieszkańców, przybywa także uczniów, młodzieży. Wielu z nich potrzebuje diagnozy psychologiczno-pedagogicznej – tłumaczy Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Prace zakończyć się mają w listopadzie br.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

BibkaBibka

3 0

Kryzys w kraju a oni wydają pieniądze podatników na drogie windy 11:30, 14.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GabryśGabryś

1 0

A na dworcu głównym to windy nie trzeba? 19:42, 14.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ElwiraElwira

0 0

Cześć! Na imię mam Elwira, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do miłych spotkań i kontaktu w nudne dni. Z przyjemnością odpowiem wszystkim samotnym bo sama czuję się samotna, napisz do mnie na stronie randkowej gdzie spokojnie moglibyśmy pogadać, również na stronie znajdziesz moje odważne fotki mój profil to : http://milepanie.pl/elwirka 09:09, 17.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA