Zamknij
REKLAMA

Zakończono budowę ciągu komunikacyjnego do morza w miejscowości Sasino

08:30, 29.12.2021 | .
Skomentuj Fot. choczewo.com.pl
REKLAMA

Zakończono budowę ciągu komunikacyjnego prowadzącego do morza w miejscowości Sasino. Turyści, pieszo lub rowerem, będą mogli teraz dotrzeć na plażę drogą o równej i bezpiecznej nawierzchni.

W ramach tego przedsięwzięcia wybudowano odcinek 1.500 mb drogi – ciągu pieszo-rowerowego o nawierzchni naturalnej z klińca – kruszywa łamanego i jezdni ograniczonej obrzeżami betonowymi, szerokości 3 mb z poboczami, od centrum wsi Sasino-Stilo do plaży – wejścia nr 51, a w pasie tej drogi sieć wodociągową długości 1.628 mb z hydrantami, która zapewni ochronę p.poż. lasów oraz zaopatrzenie w wodę istniejących i planowanych na plaży obiektów sanitarnych handlowych czy gastronomicznych. Wybudowano także sieć energooszczędnego oświetlenia ulicznego – parkowego, które oświetli nowo wybudowany odcinek drogi do morza. Cała linia kablowa ma długość 2.098mb, postawiono 47 słupów z oprawami LED.

Inwestycja została zrealizowana w części dzięki dofinansowaniom ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, a także darowizn Fundacji PGE i Spółek realizujących inwestycję związaną z budową morskich farm wiatrowych na morzu.

Dzięki tej inwestycji, coraz liczniej odwiedzający ten teren turyści, będą mogli dotrzeć na plażę w Sasinie, pieszo lub rowerem, drogą gminną o równej i bezpiecznej nawierzchni oraz o łagodnych spadkach.

Źródło: choczewo.com.pl

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%