Zamknij
REKLAMA

Poznaj projekty i weź udział w głosowaniu!

09:24, 21.09.2018 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Do 24 września trwa głosowanie w ramach redzkiego budżetu obywatelskiego.

Oddawać głosy można m.in. na zespół boisk przy Szkole Podstawowej nr 5, półkolonie letnie wraz z nauką jazdy konnej, czy też park oraz chodnik na osiedlu „Przy młynie”. Lista wszystkich pomysłów, które są poddane pod głosowanie, znajduje się na stronie www.bo.reda.pl.

Warto wiedzieć, że to już trzecia edycja redzkiego budżetu obywatelskiego, ale tym razem głosowanie odbywa się też jednocześnie też w innych miastach, m.in. Gdańsku i Sopocie.

- Nasze miasto jest członkiem metropolii, więc synchronizujemy czas głosowania z innymi miastami zrzeszonymi w Obszarze Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot – mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. - Głosowanie na zgłoszone przez mieszkańców projekty rozpoczęło się 10 września, a zakończy się w poniedziałek 24 września o północy. Te propozycje, które zdobędą największą liczbę głosów, zostaną zrealizowane w 2019 roku.

Głos można oddać wyłącznie w sposób elektroniczny. Osoby, które mają jakikolwiek kłopot z głosowaniem, mogą skorzystać z pomocy urzędników pod numerem telefonu 500 183 957 lub (58) 738 60 04 (w godzinach pracy urzędu).

Przypominamy, że inicjatywa budżetu obywatelskiego wprowadzona została za sprawą Sopotu, który w 2011 roku jako pierwszy samorząd w Polsce zaproponował mieszkańcom przyjęcie współodpowiedzialności za lokalne inwestycje.

 

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone