Zamknij
REKLAMA

Rozbudowa „szóstki” coraz bardziej zaawansowana

15:24, 29.08.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Na ukończeniu jest rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 6 w Redzie. Z nowej części placówki uczniowie będą mogli korzystać od drugiej połowy nowego roku szkolnego.

Rozbudowa redzkiej „szóstki” rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku. Do tej pory do istniejącego budynku dobudowano piętrowy segment, w którym znajduje się pięć nowych sal lekcyjnych, pomieszczenia „zerówki”, pokój nauczycielski, sala konferencyjna, administracja, gabinety stomatologa i pielęgniarki szkolnej, a także pomieszczenia obsługi oraz korytarz, który pełni funkcję łącznika między starą, a nową częścią szkoły. Powierzchnia użytkowa dobudowanej części obiektu to 1427,38 m², natomiast jej kubatura wynosi 6829,78 m³.

- Nowy budynek jest już w stanie zamkniętym, z mocno zaawansowanym wykończeniem – zapewnia Łukasz Kamiński, zastępca burmistrza Redy. – Zakończone zostały już prace budowlane i tynkarskie. Nadto gotowy jest system kanalizacji deszczowej oraz instalacja fotowoltaiczna na dachu.

Obecnie wykonawca kończy elewacje. Zagospodarowywany jest też teren dookoła szkoły, a wewnątrz budynku trwają prace wykończeniowe. Nowa część szkoły przyjmie uczniów w drugim semestrze rozpoczynającego się właśnie roku szkolnego.

Przypomnijmy. Umowa na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 6 została podpisana 30 października 2018 roku. Wartość inwestycji wynosi 6 250 000 zł brutto, a środki w całości pochodzą z budżetu miasta Redy. Wykonawcą jest spółka Budrem-Rybak z siedzibą w Luzinie.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone