Zamknij
REKLAMA

Senioriada- było tłoczno i radośnie

16:00, 04.10.2021 | M.F
Skomentuj fot. Michał Kaczmarek
REKLAMA

1 października jest Międzynarodowym Dniem Osób Starszych. Z tej okazji zorganizowano dla seniorów specjalny marsz ulicami miasta.

Dzień Osób Starszych ustanowiono 14 grudnia 1990 roku, przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, i dlatego też w Redzie odbyła się już trzecia Senioriada – zorganizowana przez Fabrykę Kultury, Miejską Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Derdowskiego i Urząd Miasta w Redzie. Jak zwykle, imprezę rozpoczął przemarsz barwnego korowodu, trasą z biblioteki, przez miejski park do Fabryki Kultury, gdzie odbywała się dalsza część uroczystości. Oprawę muzyczną pochodu zapewnił zespół REDZANIE, z wiązanką kaszubskich melodii.

Na czas „Senioriady” zastępca Burmistrza Miasta Redy Łukasz Kamiński symbolicznie przekazał klucze do bram miasta przewodniczącej Redzkiej Rady Seniorów Jadwidze Pienczk. Najstarsi i najbardziej zasłużeni seniorzy dostali również kwiaty, a w tym gronie znalazła się m.in. pani Marianna, która w tym roku świętowała setne urodziny. W dalszej części programu znalazły się odczyty Fundacji Wiem i Umiem, redzkich policjantów o metodach naciągania osób starszych, Ochotniczej Straży Pożarnej na temat zagrożeń związanych z czadem i niewłaściwą eksploatacją pieca, a także wykład lekarza geriatry dr Łucji Wodniak-Ochocińskiej. Grupa Artystyczna UTW zaprezentowała specjalnie przygotowany program, wystąpili też młodzi artyści ze „Studia Piosenki”. Trzecią redzką „Senioriadę” zakończył Tomasz Stockinger recitalem piosenek z dwudziestolecia międzywojennego, przy akompaniamencie fortepianowym Stefana Gąsieńca.

fot. Michał Kaczmarek

źródło: miasto.reda.pl

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

majomajo

0 0

"Senioriadzie- było tłoczno i radośnie". Fajny tytuł, tylko o co w nim chodzi? polska języka trudna języka 18:03, 04.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%