Zamknij
REKLAMA

Pieniądze dla organizacji pozarządowych rozdane

11:38, 22.02.2019 | A.W
Skomentuj
REKLAMA

340 400 zł – to kwota, którą w czwartek z budżetu Wejherowa przyznano lokalnym stowarzyszeniom i organizacjom pozarządowym. Najwięcej środków miasto przeznaczyło na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej i sportu.

Uroczyste podpisanie umów z grantobiorcami odbyło się w wejherowskim ratuszu. W czwartkowym spotkaniu wzięli udział przedstawiciele kilkunastu stowarzyszeń, które otrzymały wsparcie ze środków miasta.

- Wzięliśmy udział w konkursie na realizację zadań publicznych w 2019 roku - mówi Arkadiusz Raguza, prezes Wejherowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem. - Udało nam się zdobyć granty na dwa projekty. Przy wsparciu z miasta będziemy prowadzić zajęcia z hipoterapii oraz organizować obchody Światowego Dnia Autyzmu.

22 tys. zł miasto w czwartek przeznaczyło na zadania z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. Jeśli zaś chodzi o ochronę zdrowia, to do lokalnych stowarzyszeń i organizacji pozarządowych trafiło blisko 159 tys. zł. Najwięcej środków, bo 159,5 tys. zł, przyznano miejscowym klubom sportowym.

- Biorąc pod uwagę pozycję budżetową miasta, kwota, która trafiła do stowarzyszeń, jest duża – mówił podczas spotkania w ratuszu Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. - Pieniądze przeznaczone zostały na różnego rodzaju działalność, która występuje na terenie miasta.

Warto zaznaczyć, że w 2019 roku miasto wesprze blisko sześćdziesiąt organizacji pozarządowych na łączną kwotę 652 tys. zł.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA