Zamknij
REKLAMA

Rusza ważna inwestycja drogowa, potrwa ok. 3 lat

09:24, 01.09.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Rozpoczyna się budowa ul. Necla i ul. Gryfa Pomorskiego w Wejherowie Śmiechowie. Na inwestycję władze miasta zdobyły dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Radni miasta, którzy zabiegali o budowę tej ulicy, podkreślają, że będzie to nie tylko jedna z większych inwestycji drogowych w najbliższym czasie, ale również jedna z ważniejszych z punktu widzenia mieszkańców.

- Budowa ulic Necla i Gryfa Pomorskiego usprawni ruch w tej części Wejherowa, możliwe będzie ominięcie drogi krajowej nr 6 – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – Ruch samochodów będzie dużo płynniejszy i mniej uciążliwy, poprawi się bezpieczeństwo.

Inwestycja drogowa obejmie przebudowę ul. Necla na odcinku od ul. Chmielewskiego do ul. Patoka, gdzie powstanie ok. 600-metrowa jezdnia i skrzyżowania. Ul. Gryfa zostanie przebudowana na kilometrowym odcinku od ul. Patoka do ul. Orzeszkowej. Na obu ulicach, w miejscach przejść dla pieszych oraz skrzyżowań zaprojektowano azyle dla pieszych i wyspy rozdzielające kierunki ruchu. Powstaną chodniki, ścieżka rowerowa, zatoki autobusowe, miejsca postojowe wraz z jezdnią manewrową oraz zjazdy do posesji. Wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Usunięte zostaną kolizje z siecią gazową, ciepłowniczą, elektroenergetyczną oraz z sieciami teletechnicznymi. W ramach inwestycji wybudowane zostanie oświetlenie.

Zakończenie prac zaplanowano na 2023 r., zadanie ma kosztować ponad 10,9 mln zł. Jak mówi zastępca prezydenta Beata Rutkiewicz, władze miasta pozyskały 4,3 mln zł dofinansowania ze środków z Funduszu Dróg Samorządowych. Dofinansowanie obejmie m.in. branżę drogową, kanalizację deszczową, oświetlenie, czy też branżę mostową – przepusty, zieleń i małą architekturę. W kosztach realizacji zadania kwotą 1,8 mln zł partycypuje również Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gdyni, które zapłaci za wykonaną sieć wodociągową i kanalizację sanitarną. Natomiast Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. ze środków własnych wykona przebudowę sieci ciepłowniczej na odcinku ul. Gryfa Pomorskiego.

W przygotowania do inwestycji włączyli się radni z dzielnicy Śmiechowo: Mariusz Łupina, Jacek Gafka, Henryk Kanczkowski i Tomir Ponka. Podczas spotkań radnych z zastępcami prezydenta Wejherowa omawiano stan zaawansowania przygotowań do budowy. Radni zadeklarowali także pomoc, której udzielą na etapie realizacji prac np. w kontaktach z mieszkańcami.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

KubicaKubica

10 0

Brawo 1600 metrów drogi w 3 lata, tempo iście kosmiczne 11:06, 01.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pikipiki

8 4

Gdy mieszkałem w okolicy i nie było budynku kościelnego ,to zapytanie o choćby utwardzenie okolicznych dróg pomijano milczeniem . Wystarczy ,że powstaje budynek kościelny i już włodarze na kolanach robią drogę . Inne czekają po dziesiątki lat na choćby płyty ,ale nie -tutaj ważniejsze . Bezpieczeństwo ? Ciekawe czyje ? Tych co będą chcieli wyjechać z podporządkowanych na Necla? Do dziś wielokrotnie zgłaszano źle ustawione lustro np z Szyprów ,ale właściciel drogi ma to w d... . Zwiększy się ruch i będa przerabiali skrzyżowania na ronda zamiast od razu zrobić porządnie . Może w tym metoda -co chwilę przetarg na drobiazgi .. 11:28, 01.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

romanroman

6 0

podkop pod torami na kwiatowej 3 lata a na budowie pusto .
20:01, 01.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NeclaNecla

1 0

Od razu montować fotoradary,bo już teraz nie brakuje wariatów .Po remoncie tych dróg ciśnienie w mózgach ścigantów znacząco wzrośnie. 20:58, 13.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA