Zamknij
REKLAMA

Koronawirus potwierdzony u jednego z uczniów!

09:32, 08.09.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

W jednej z podstawówek w powiecie wejherowskim u jednego z uczniów potwierdzono zakażenie koronawirusem. Nauczyciele i uczniowie, którzy mieli kontakt z uczniem, zostali objęci kwarantanną.

W związku ze stwierdzeniem zakażenia COVID-19 u jednego z uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie, decyzją Sanepidu uczniowie i nauczyciele z bezpośredniego kontaktu z dzieckiem zostali objęci kwarantanną. Dziecko zaraziło się koronawirusem poza terenem szkoły.

Jak poinformowała Beata Dampc, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5, po uzyskaniu pozytywnej opinii organu prowadzącego, którym jest Miasto Wejherowo, zwróciła się do Powiatowego Inspektora Sanitarnego z wnioskiem o wyrażenie zgody na zawieszenie zajęć w trybie stacjonarnym na okres kwarantanny dla całej szkoły. Wniosek Dyrektor Szkoły został jednak odrzucony przez Sanepid i tylko nauczyciele oraz uczniowie mający bezpośredni kontakt z zakażonym dzieckiem, zostali skierowani na kwarantannę. O ewentualnych zmianach decyzji Sanepidu będziemy informować na bieżąco.

Jednocześnie władze miasta zwracają się z apelem o rozwagę, ograniczenie spotkań, a w przypadku pojawienia się niepokojących objawów o niezwłoczny kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu. Przypominają także wszystkim uczniom, że dla dobra i bezpieczeństwa nas wszystkich konieczne jest bezwzględne przestrzeganie zasad przebywania i przemieszczania się na terenie szkoły, zachowywania dystansu oraz zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach wspólnych.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

MichoMicho

0 0

O proszę, 28 lat temu pani Beata uczyła mnie w tej szkole a teraz jest dyrektorem :) 11:08, 08.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Beti Beti

1 0

W Rumi też w szkole nr 6 jest potwierdzony test covid 19, i cała klasa z rodzinami są na kwarantannie. 16:28, 08.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RudaRuda

3 1

Czy nauczyciele chcą mieć dalej wolne , wystarczy mała gorączka i od razu covid 17:31, 08.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BartBart

5 1

Statystyki mówią wprost - nie ma się czego obawiać.
Lekarze uciszani gdy mówią jak wygląda realna sytuacja w szpitalach...
Gospodarka orana bez sensu...
Tak dalej rodacy - więcej szkody przyniosą nam wszelkie blokady niż ten pseudowirus...
Na jesień-zimę przyjdą przeziębienia i grypę - ale na wszelki wypadek zakwalifikujemy jako COVID i wszyscy na kwarantannę...
Idioci 22:05, 08.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%