Zamknij
REKLAMA

Goście z Czech z wizytą w PZKS w Wejherowie

09:00, 21.10.2021 | K.L
Skomentuj
REKLAMA

W Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego gościli dyrektorzy, nauczyciele oraz przedstawiciele samorządów z Czech z Regionu Pardubice. Wejherowska Zespół jest wiodącą placówką w województwie i jej pracę poznawali goście.

Głównym celem wizyty było poznanie polskiego systemu oświaty, ze szczególnym uwzględnieniem szkolnictwa branżowego oraz kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Mamy się czym pochwalić, ponieważ jesteśmy wiodącą placówką w województwie. Rozwiązania, które zostały zastosowane w naszym ośrodku warto wdrożyć w innych placówkach, nawet poza granicami kraju – mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Czesi zwiedzili m.in. Przedszkole Specjalne, sale edukacyjne i rehabilitacyjne dla najmłodszych podopiecznych ośrodka, zapoznali się z nowoczesnymi metodami kształcenia teoretycznego i praktycznego oraz mieli okazję obejrzeć występ wychowanków placówki.

Warto przypomnieć, że w skład Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego wchodzi przedszkole, szkoła podstawowa, szkoła przysposabiająca do pracy oraz szkoła branżowa.

Źródło: powiatwejherowski/Fb

 

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

ojczulekojczulek

2 0

Nauczą się od nas katechezy! 19:21, 21.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RealistaRealista

1 0

Czesi prowadza z Polska juz kilkanascie lat "rozmowy" na temat realizaji, uzgodnionego juz zwrotu okolo 400 ha terenu Polsce. Takie austryjackie gadanie, z ktorego sa znani. Nie wiem czy jest sens uzgodnien z takimi ludzmi ??/ (:(: 15:18, 22.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%