Zamknij
REKLAMA

Policyjna akcja z użyciem drona

07:00, 20.07.2021 | K.L
Skomentuj Fot. KPP Wejherowo
REKLAMA

Podczas przeprowadzonej w piątek akcji ruchu drogowego, wejherowscy policjanci wspólnie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku wykorzystali bezzałogowy statek powietrzny. Nadzorem zostało objęte skrzyżowanie drogi krajowej nr 6 i ul. Osiedlowej w Bożympolu Wielkim. Podczas prowadzonych kontroli policjanci zwracali uwagę na przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego przepisów związanych m.in. z wyprzedzaniem na przejściu dla pieszych czy niestosowaniu się do sygnalizacji świetlnej.

Podczas piątkowej akcji policjanci wejherowskiej drogówki przy udziale policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wykorzystali bezzałogowy statek powietrzny. Policyjny dron latał nad skrzyżowaniem drogi krajowej nr 6 oraz Osiedlowej w Bożympolu Wielkim. Podczas nagrań z powietrza nadzorem objęci zostali kierowcy, którzy wyprzedzali na przejściu dla pieszych, nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej, przejeżdżali podwójną linię ciągłą czy też przewozili w niewłaściwy sposób zabezpieczony ładunek.  Poprzez te działania policjanci dbali o bezpieczeństwo eliminując niebezpieczne zachowania kierowców.

Kierowcy popełniający wykroczenia musieli liczyć się z poniesieniem konsekwencji.

Letnia i ciepła aura powoduje, że na drogach pojawia się coraz więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policja przypomina, że pieszy lub rowerzysta, a także motocyklista w konfrontacji z samochodem osobowym, ma nie wielkie szanse na przeżycie.

Źródło: KPP Lębork

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Inwigilacja 2050rokInwigilacja 2050rok

1 0

Państwo policyjne już na całego tylko czarnych skrzynek brakuje w każdym pojeździe z bieżącym nadzorem 😅 Powodzenia ludzie 22:14, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%