Wiadomości z regionu

Zamknij

Wejherowo walczy z piratami drogowymi. Kolejne zatrzymane prawa jazdy

KPP Wejherowo / Monika Fischer 11:30, 23.03.2026 Aktualizacja: 11:30, 23.03.2026
Skomentuj Wejherowo walczy z piratami drogowymi. Kolejne zatrzymane prawa jazdy fot. KPP Wejherowo

Miniony weekend na drogach powiatu wejherowskiego ponownie pokazał, że problem nadmiernej prędkości wciąż jest aktualny.

Funkcjonariusze ruchu drogowego z Wejherowa zatrzymali dwóch kierowców, którzy na ul. Gdańskiej rażąco przekroczyli dopuszczalne limity.

Obaj mężczyźni poruszali się z prędkością przekraczającą 100 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Do pierwszej kontroli doszło w piątek – zatrzymany został 42-letni kierowca volkswagena.

Niedługo później, w tym samym miejscu, policjanci skontrolowali 41-letniego kierowcę audi, który również znacząco przekroczył prędkość.

W obu przypadkach konsekwencje były surowe. Kierowcy zostali ukarani mandatami w wysokości 1500 zł, otrzymali po 13 punktów karnych, a także stracili prawa jazdy.

Policja przypomina, że nadmierna prędkość nadal pozostaje jedną z głównych przyczyn najpoważniejszych wypadków drogowych.

Im większa prędkość, tym dłuższa droga hamowania i większa siła uderzenia, co znacząco zwiększa ryzyko tragicznych skutków – zarówno dla kierowców, jak i innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze zapowiadają dalsze kontrole i apelują do kierowców o rozsądek.

Jak podkreślają, przestrzeganie ograniczeń prędkości to nie tylko obowiązek wynikający z przepisów, ale przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa i odpowiedzialności za życie oraz zdrowie innych.

(KPP Wejherowo / Monika Fischer)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gwe24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%