Zamknij
REKLAMA

Uciekł z miejsca kontroli porzucając pasażera

15.00, 12.01.2022 M.F.
Skomentuj fot. sm.wejherowo.pl
REKLAMA

Funkcjonariusze Straży Miejskiej kontrolujący rejon ulicy Kaszubskiej w Wejherowie, zauważyli zaparkowany na miejscu zabronionym pojazd marki Audi. Za jego kierownicą siedział młody mężczyzna znany już mundurowym.

Kierowca podczas kontroli legitymującemu funkcjonariuszowi oznajmił, że podjechał tylko na chwilę, po czym odjedzie. Odjechał jednak kilka metrów dalej, wysiadł z samochodu i ruszył do ucieczki na pobliskie osiedle. Nie udało się go zatrzymać, a nawet nie było takiej potrzeby ruszenia za nim w pościg, bo osobiście znany jest funkcjonariuszom straży miejskiej z innych interwencji.

Jednak w aucie pozostał pasażer który stwierdził, że posiada prawo jazdy i jest tylko kolegą właściciela, który uciekł, lecz go nie zna. W trakcie interwencji ustalono, że właściciel auta nie uciekł bez powodu, miał decyzją Starosty Wejherowskiego zatrzymane za punkty karne uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi, co stanowi przestępstwo określone w art. 180a kodeksu karnego. Teraz za takie zachowanie sprawcy grozi grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: sm.wejherowo.pl

(M.F.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

jojo

0 0

"jest tylko kolegą właściciela, który uciekł, lecz go nie zna..." bez komentarza 23:58, 12.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ktoś Ktoś

0 0

Sztywny ziomuś, *%#)!& kapusi nawet w tak drobnej sprawie. Ty byś pewnie własną matke sprzedał jak byłaby okazja co? 10:58, 13.01.2022


REKLAMA
0%