Zamknij
REKLAMA

Jutro rozpoczynają się policyjne działania "Motocykle"

20:02, 29.07.2021 | K.L
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

W dniach 30 lipca – 1 sierpnia na pomorskich drogach zostaną przeprowadzone działania „Motocykle”. Ich celem jest m.in. zmniejszenie zagrożenia na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości i wykonywania niebezpiecznych manewrów przez kierujących motocyklami oraz eliminowanie z ruchu drogowego kierujących motocyklami bez wymaganych uprawnień. Policjanci będą też sprawdzać stan techniczny jednośladów.

Od jutra do niedzieli na terenie całego województwa pomorskiego będą trwały policyjne działania „Motocykle”. Celem mundurowych jest zmniejszenie zagrożenia na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości i wykonywania niebezpiecznych manewrów przez kierujących motocyklami, eliminowanie z ruchu drogowego kierujących bez wymaganych uprawnień oraz motocykli niesprawnych technicznie.

Reakcja mundurowych na przypadki nieodpowiedzialnego zachowania kierujących motocyklami będzie bezwzględna. Nadmierna prędkość, jazda na jednym kole, wykonywanie niebezpiecznych manewrów, jazda bez wymaganych uprawnień to główne „grzechy” użytkowników motocykli.

W działaniach policjanci wykorzystają nieoznakowane radiowozy, wyposażone w wideorejestrator oraz oznakowane motocykle.

Policja przypomina, że podjęcie ucieczki jest zachowaniem skrajnie niebezpiecznym, którego konsekwencją jest zatrzymanie prawa jazdy oraz skierowanie sprawy do sądu. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej, zgodnie z art. 178b Kodeksu karnego jest przestępstwem, za które sąd może skazać na karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło: KPP Lębork

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%