Zamknij
REKLAMA

Korekta nosa. Co powinnaś o niej wiedzieć?

14:56, 18.10.2017 | G.B
REKLAMA
Skomentuj

Jak zmienić wygląd nosa?

Rhinoplastyka to możliwość zmiany kształtu, wielkości, czy szerokości nosa. Pozwala na naprawę zniekształceń, asymetrii, a także na rekonstrukcję. To najczęściej wykonywany zabieg plastyczny u mężczyzn i drugi, tuż po plastyce piersi, u kobiet. W zależności od indywidualnych potrzeb, korekta nosa może obejmować wyłącznie czubek, bądź też skrzydełka lub usunięcie garbka. Czasami, gdy plastyka obejmuje więcej elementów, może zaistnieć konieczność przeprowadzenia kilku zabiegów. Najczęściej zdarza się to przy uszkodzeniach nosa, wymagających naprawy nie tylko jego wyglądu, ale też funkcjonowania.

Nos kostny

Najczęściej na korekcję zgłaszają się osoby z nosem kostnym. Ma on widoczny garb nosowy, którego właściciele chcą się pozbyć. Na czym polega operacja nosa kostnego? Chirurg plastyk lub otolaryngolog, w znieczuleniu ogólnym lub pod narkozą, oddziela skórę od grzbietu nosa, a następnie modeluje jego część kostną. Polega to na złamaniu kości nosa i złożeniu ich w nowy kształt. W niektórych przypadkach konieczny jest przeszczep chrzęstny. Po ukształtowaniu nosa, zszywane są nacięcia skóry, a nos unieruchamiany jest szynami.

Kwalifikacja do zabiegu korekty nosa kostnego

Aby poddać się operacji plastyki nosa kostnego należy być osobą dorosłą, u której proces rośnięcia nosa jest już zakończony. U kobiet jest to 16 lat, a u mężczyzn 18. W przeciwnym wypadku efekty operacji mogłyby ulec zmianom, spowodowanym wzrostem nosa. Ponieważ jest to zabieg operacyjny, wymagany jest dobry stan zdrowia. Przeciwwskazaniem jest nadciśnienie tętnicze, anemia, stan zapalny zatok, cukrzyca, a także choroby zakrzepowe. O tym, czy dana osoba może zostać poddana zabiegowi, decyduje lekarz,a robi to na podstawie badań i szczegółowego wywiadu. W wyborze lekarza można skorzystać z pomocy na stronie www.tourmedica.pl. Wspólnie z pacjentem ustalany jest zakres leczenia i ostateczny kształt nosa. Po zabiegu pacjent pozostaje przez dobę w klinice, a na nos zakładany jest gips i plastry stabilizujące. Po około tygodniu, gips i szwy są zdejmowane. Po dwóch tygodniach od zabiegu można wrócić do aktywnego życia. Ostateczne efekty operacji stają w pełni widoczne dopiero po kilkunastu miesiącach.

 

(G.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone