Zamknij

Jak wspomagać nerki? Zrób to w 3. krokach

16:28, 11.07.2019 ?.W Aktualizacja: 16:30, 11.07.2019
Skomentuj

Nerki pełnią w naszym organizmie wiele istotnych funkcji. Odpowiadają m.in. za usuwanie toksyn i zanieczyszczeń, regulują poziom płynów oraz oczyszczają krew. Prawidłowe działanie nerek wpływa więc na funkcjonowanie całego ciała. Co robić, by utrzymać je w dobrym zdrowiu?

Choroby nerek – kto w grupie ryzyka?

Nieprawidłowe funkcjonowanie nerek to bardzo poważny problem. Ich niewydolność może zagrażać zarówno zdrowiu, jak i życiu. Niestety, dolegliwości nerek rozwijają się bezobjawowo, tym samy wiele osób nie jest świadomych, że ich organizm nie funkcjonuje prawidłowo. Problem może dotknąć każdego, niezależnie od wieku. Choć najbardziej narażone są osoby starsze, to choroba może dotknąć również dzieci. Do grupy najwyższego ryzyka należą osoby cierpiące m.in. na cukrzycę, nadciśnienie, choroby serca. Problem może dotknąć również palaczy, osoby otyłe, nadużywające środków przeciwbólowych. Na zwiększenie ryzyka wpływa również występowanie chorób nerek wśród członków rodziny.

Regularne badanie nerek

Przed chorobami nerek można się ustrzec. Wszelkie nieprawidłowości w ich pracy można bardzo szybko zdiagnozować. Wystarczy regularnie przeprowadzać badania moczu i kontrolować stężenie kreatyniny we krwi. Warto zapisać się także na USG. Najlepiej robić to regularnie, co 2-3 lata, a po 55 roku życia nawet co roku. Osoby znajdujące się w grupie ryzyka powinny stawiać się na kontroli co kilka miesięcy. Badając się regularnie, unikniemy poważnych chorób i całkowitego wyniszczenia nerek. Dzisiejsza medycyna pozwala skutecznie zahamować ich rozwój i daje szansę na normalne funkcjonowanie.

Dieta

Właściwe odżywianie to jeden z fundamentów prawidłowego funkcjonowania nerek. Przede wszystkim powinniśmy pić jak najwięcej wody – nawet 2-2,5 litra dziennie. Wzmożony przepływ płynów w układzie moczowym pomaga wypłukiwać formujące się kamienie i oczyszcza nerki. Zwróćmy szczególną uwagę na to, co trafia na nasze talerze. Sięgajmy jak najczęściej po warzywa i owoce, a ograniczajmy jedzenie mięsa oraz soli. Pamiętajmy też, że nie wszystkie składniki odżywcze są dobre dla naszego organizmu. Białko i wapń w nadmiarze mogą prowadzić do nadprodukcji kwasu moczowego, a w efekcie powstawania kamieni nerkowych. Dietę uzupełniajmy o magnez, który pomaga wydalać niekorzystne związki wraz z moczem.

Suplementy diety

Poza żywieniem istotna jest również suplementacja. Codzienną dietę warto wspomagać produktami bogatymi w odpowiednie ekstrakty ziołowe, np. fitolizyną w kapsułkach. Korzeń pietruszki, ziele skrzypu i kłącze perzu wspomagają prawidłowe funkcjonowanie nerek. Dodatkowo korzeń lubczyku, ziele nawłoci i liść brzozy wspomagają pracę dróg moczowych oraz przyczyniają się do zwiększenia eliminacji wody z organizmu. Wzmocnienie układu moczowego zapewnia ekstrakt z ziela rdestu. Powyższe składniki znajdziemy m.in. w suplementach Fitolizyna nefrocaps FORTE. Jedna kapsułka dwa razy dziennie poprawi funkcjonowanie układu moczowego i samych nerek.

(?.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%