Zamknij
REKLAMA

Medycyna estetyczna dla każdego? Czemu nie warto się jej bać?

10:37, 14.10.2020 | ?.W
Skomentuj
REKLAMA

Żyjemy w czasach, kiedy wymaga się od nas byśmy byli piękni, jednak wciąż możemy spotkać się ze stygmatyzacją osób, które poddają się zabiegom medycyny estetycznej. Implikuje się w komentarzach, że to, co nienaturalne musi być niezdrowe i sztuczne.

Naprzeciw tym stereotypom wychodzi wielu lekarzy medycyny estetycznej, którzy nie dość, że pomagają pacjentom po traumach i wypadkach odzyskać swój dawny wygląd i pewność siebie to często robią to samo dla osób, które zwyczajnie nie czują się dobrze we własnej skórze.

Nasza pewność siebie nie powinna być zbudowana tylko na wyglądzie, gdyż czasu nikt nie oszuka i prędzej czy później u wszystkich pojawią się zmarszczki czy siwe włosy. Wygląd zewnętrzny to tylko część obrazu, jako ludzie jesteśmy także osobowością, naszymi celami i marzeniami, osiągnięciami i porażkami. Chętnie z resztą pielęgnujemy wspomnienia i sukcesy, chronimy to, co cenne i jeśli chodzi o naszą aparycję, nie ma także nic złego w jej prezerwacji. Pamiętając o tym, że jesteśmy piękni na zewnątrz i w środku, z miłości do siebie możemy chcieć zadbać o skórę i włosy.

Zabiegi medycyny estetycznej dają świetne efekty

Warto raz na zawsze zerwać z przekonaniem, że każda ingerencja w nasz wygląd będzie widoczna na pierwszy rzut oka. Oczywiście przy każdym zabiegu mogą wystąpić komplikacje, o których dobry lekarz powinien nas poinformować na konsultacji. Jednak obecnie medycyna estetyczna dysponuje tak sprawdzonymi i precyzyjnymi narzędziami, że często niełatwo jest zauważyć ingerencję lekarską. Nawet jeśli jest ona widoczna, efekty zabiegów takich jak lifting lub powiększanie warg rzadko kiedy okazują się być tymi sztucznymi, które znamy ze starszych filmów czy reality-shows. Tak wielu pacjentów korzysta z usług lekarzy estetycznych właśnie dlatego, że rezultaty tych zabiegów są naturalne i podkreślają urodę pacjenta.

Medycyna estetyczna to nasz sprzymierzeniec

Tak jak już wspominaliśmy, nasz wizerunek nie powinien być jedynym źródłem satysfakcji czy pewności siebie, nie da się jednak ukryć, że jest ich dużą częścią. Kiedy czujemy się atrakcyjni, jesteśmy zmobilizowani do częstszego wychodzenia z domu, uczestnictwa w aktywnościach zbiorowych, czujemy się dobrze i to widać na zewnątrz! Jedno źródło naszych kompleksów może być codzienną udręką dla osoby, może ograniczać jej zdolność do zabierania głosu w grupie, powstrzymywać ją przed życiem pełnią życia – na przykład dla osób z rozstępami często jest trudno wyjść na plażę w dwuczęściowym stroju kąpielowym. Powinniśmy kochać nasze ciało, a jeśli w tej wędrówce do kochania go zapragniemy skorzystać z usług medycyny estetycznej nie ma w tym nic złego – to nasza podróż.

(?.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA