Zamknij
REKLAMA

Majtki chłonne na problemy z nietrzymaniem moczu – dlaczego warto?

10:09, 20.11.2020 | ?.W
Skomentuj
REKLAMA

Nietrzymanie moczu to problem wstydliwy i powodujący duży dyskomfort. Osoby borykające się z nim często rezygnują z codziennych aktywności, bojąc się, że ich dolegliwość będzie widoczna dla innych i przysporzy im kłopotów. Dobra wiadomość jest taka, że nietrzymanie moczu można leczyć, można też zaradzić mu doraźnie, stosując majtki chłonne lub inne produkty przeznaczone dla osób z nietrzymaniem moczu.

Jak działają majtki chłonne i czym różnią się od podpasek i pieluchomajtek?

Majtki chłonne to nowoczesne rozwiązanie na problemy z nietrzymaniem moczu, nawet tym o ciężkim przebiegu. Zakłada się je zamiast bielizny i na tym polega główna różnica między nimi a podpaskami. Podpaski stosuje się jako wkładkę do zwykłej bielizny, majtki chłonne zakłada się bezpośrednio na ciało, nie potrzeba już dodatkowej bielizny.

Majtki chłonne mają specjalne szwy po bokach, które ułatwiają ich zdjęcie, gdy zostaną już zużyte. Zaleca się wówczas ich wymianę, by zwiększyć komfort i zapobiec przeciekaniu, ale nie trzeba tego robić natychmiast.

Majtki chłonne mają odpowiedniej grubości część chłonną, która zapewnia poczucie suchości i czystości przez długi czas, nawet przy ciężkim nietrzymaniu moczu. Mogą być noszone pod ubraniem i nie krępują ruchów. Są właściwie niewidoczne dla otoczenia, a dzięki systemowi kontroli powstawania przykrego zapachu zapewniają także komfort psychiczny. Dzięki nim możliwe jest zachowanie zwykłej aktywności.

Pieluchomajtki są nieco grubsze – mają grubszą część chłonną i zamiast łatwo rozrywalnych szwów mają pas i specjalne rzepy rozpinane po bokach. Są przeznaczone dla osób z ciężkim nietrzymaniem moczu, zwłaszcza tych leżących, ponieważ rzepy ułatwiają ich zdejmowanie i zakładnie także opiekunowi. Pieluchomajtki mogą być także wyposażone w zewnętrzny wskaźnik wilgotności, co jest szczególnie ważne dla osób, które same nie są w stanie zasygnalizować konieczności wymiany środka chłonnego.

Majtki chłonne – rozmiar ma znaczenie

Wybierając majtki chłonne, pamiętajmy, żeby dobrać odpowiedni ich rozmiar. Najprościej jest zrobić to, kierując się rozmiarem noszonej bielizny. Majtki chłonne powinny mieć taki sam rozmiar, nie mogą być ani większe, ani mniejsze. Zbyt małe majtki chłonne będą niewygodne w użytkowaniu i mogą nie zapobiegać w pełni przeciekaniu, zaś zbyt duże będą za luźne i także nie spełnią swojego zadania.

Dlaczego warto zdecydować się na majtki chłonne?

Majtki chłonne to dyskretne i skuteczne rozwiązanie przy problemach z nietrzymaniem moczu. Nie musimy już martwić się o mokrą bieliznę i o to, że postronne osoby wyczują przykry zapach. Noszenie środków chłonnych przy nietrzymaniu moczu jest też ważne ze względów zdrowotnych. Wilgotna skóra narażona jest na odparzenia i inne problemy dermatologiczne, zaś kontakt z moczem działa na skórę okolic intymnych wyjątkowo niekorzystnie. Przy wilgotnej bieliźnie łatwo też o przeziębienie i dodatkowe kłopoty z pęcherzem.

(?.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%