Zamknij
REKLAMA

Poznaj różne oblicza liftingu twarzy

09:25, 18.02.2021 | ?.W
Skomentuj
REKLAMA

Lifting twarzy niejedno ma imię. Wystarczy spojrzeć na ofertę warszawskiej Kliniki Miracki, gdzie oprócz liftingu laserowego i ultradźwiękowego znajdziemy też lifting nićmi oraz wiele innych mało inwazyjnych zabiegów o działaniu odmładzającym. Jak się w tym nie pogubić i znaleźć właściwą terapię dla siebie? Przeczytaj, na czym polegają najczęściej wybierane zabiegi liftingujące na twarz.

Czym jest lifting twarzy?

Lifting twarzy to zabieg, którego celem jest poprawa napięcia skóry. Umożliwia wyraźne podniesienie opadających struktur tkankowych, a przy okazji – redukuje zmarszczki i poprawia ogólną kondycję skóry. Wyróżniamy inwazyjny chirurgiczny lifting twarzy oraz szereg zabiegów nieinwazyjnych o podobnym działaniu.

Klasyczny lifting twarzy, np. w Klinice Miracki Warszawa, wykonywany jest pod narkozą i polega na nacięciu skóry od linii włosów na czole aż do ucha. Następnie skóra jest naciągana w taki sposób, aby zniwelować zmarszczki na czole, policzkach i skroniach. Nadmiar zwiotczałych tkanek jest wycinany. Operacja ta wiąże się z hospitalizacją, długą i bolesną rekonwalescencją oraz wysokim ryzykiem powikłań. Dlatego opracowano mniej inwazyjne i bezpieczniejsze metody liftingu bez skalpela, gdzie narzędzia chirurgiczne zastąpione zostały cienkimi igłami, nićmi, ultradźwiękami, laserem oraz innymi, nowoczesnymi rozwiązaniami.

Jak działają nici liftingujące?

Lifting nićmi to zabieg, który nie tylko zwiększa napięcie skóry, ale też modeluje twarz i rewitalizuje tkanki. Wykonywany jest za pomocą cienkiej igły, którą wprowadza się nici liftingujące pod skórę. Posiadają one mikrowypustki, dzięki czemu stabilnie osadzają się w tkance. Wokół każdej nici powstaje naturalne zwłóknienie, które tworzy podskórny stelaż, podtrzymujący opadające struktury i zapobiegający tworzeniu się nowych zwiotczeń.

Nici umożliwiają lifting twarzy oraz pobudzają procesy naprawcze w skórze (wzmożona produkcja kolagenu i elastyny). Efekt napięcia skóry utrzymuje się nawet po ich wchłonięciu, co następuje po około 1,5 roku.

Na czym polega laserowy lifting twarzy

Dobrą alternatywą dla inwazyjnego liftingu twarzy są też zabiegi laserowe. Warto zwrócić uwagę na laserowy lifting twarzy ClearLift, zaliczany do tzw. zabiegów bankietowych, co oznacza, że przynosi on natychmiastowe efekty, a do tego nie powoduje widocznych podrażnień skóry.

W terapii tej wykorzystano nieablacyjny laser frakcyjny, który działa na głębokie warstwy skóry, bez uszkadzania ciągłości naskórka. Powoduje on termiczne zmiany w kolumnowych odcinkach skóry, co przyspiesza procesy regeneracyjne w skórze. Kolumnowo „uszkodzona” tkanka zostaje pobudzona do intensywnej produkcji kolagenu i elastyny.

Laserowy lifting twarzy skutecznie koryguje różnego rodzaju zmarszczki na twarzy, również te znajdujące się w okolicach oczu i ust. Po wykonaniu pełnej serii zabiegów można zauważyć też poprawę owalu i konturu twarzy.

Głęboki lifting ultradźwiękowy HIFU

Kolejny zabieg odmładzający to lifting HIFU urządzeniem Ultraformer III. Skalpel został zastąpiony tu zogniskowanymi ultradźwiękami (HIFU, ang. high intensity focused ultrasound), których działanie opiera się na selektywnych i ściśle kontrolowanych mikrouszkodzeniach skóry. Zastosowanie wysokiej energii powoduje podgrzanie tkanek, a w efekcie ich gwałtowną koagulację i obkurczenie. Dodatkowo podczas liftingu ultradźwiękowego dochodzi do powstawania nowych włókien kolagenowych w skórze.

Tkanka podgrzewana jest na różnych głębokościach (9 mm, 6 mm, 4,5 mm, 3 mm oraz 1,5 mm). Specjalista umiejętnie dobiera parametry zabiegu do potrzeb pacjenta. Lifting twarzy Ultraformer III to zabieg jednorazowy, bezpieczny i niewymagający okresu rekonwalescencji.

Dzięki ogromnej precyzji zabieg poprawia napięcie na różnych obszarach skóry twarzy, nawet w tak delikatnych miejscach, jak powieki, okolice ust i oczu czy podbródek. Efekty zabiegu są wyraźne i długotrwałe, porównywalne z chirurgicznym liftingiem twarzy.

Zainteresowały Cię opisane zabiegi? Skontaktuj się z Kliniką Miracki Warszawa i zapytaj specjalistę o szczegóły.

(?.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%