Zamknij
REKLAMA

Jak prawidłowo czyścić uszy? Tego możesz nie wiedzieć!

11:17, 05.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Uszy to organ naszego ciała, o którym nie myślimy zbyt często. Pomimo tego, że to właśnie dzięki nim możemy słuchać muzyki, rozmawiać i cieszyć się pięknem świata – przypominamy sobie o ich pielęgnacji najczęściej przy okazji infekcji. Pieczenie, ból, zatkanie, a nawet temperatura – takie mogą być oznaki najróżniejszych infekcji uszu, które często mają swój początek w niewłaściwej pielęgnacji. Jak dbać o uszy u dorosłych i dzieci? Poznaj zasady prawidłowej higieny uszu.

Woskowina w uszach i jej funkcje

Woskowina to zupełnie naturalne zjawisko, które występuje u wszystkich ludzi. Jest to gęsta wydzielina, która zazwyczaj ma kolor lekko żółty lub brązowy. Może mieć zróżnicowaną konsystencję. Jej głównym zadaniem jest hamowanie rozwoju bakterii w przewodzie słuchowym. Ochrania również błonę bębenkową. Woskowina składa się z wydzieliny gruczołów łojowych oraz fragmentów złuszczonego naskórka. Co się stanie, jeśli nie zadbany o higienę uszu?

Wiele osób zamiast usuwać wosk z uszu, w rzeczywistości sięgając po popularne patyczki higieniczne, tylko wpycha go głębiej. W takiej sytuacji może to doprowadzić do utworzenia się czopa, który może przynieść takie nieprzyjemne objawy jak:

  • szum w uszach;
  • uczucie zalegania np. wody;
  • zaburzenia słuchu;
  • ból ucha.

Czop można usunąć, sięgając po spray do uszu lub udając się do specjalisty.

Zdrowe uszy bez infekcji

Najlepszym sposobem na brak infekcji uszu oraz doskonały słuch jest codzienna higiena. Jak robić to w prawidłowy sposób?

  • myć małżowinę uszną ciepłą wodą z mydłem;
  • delikatnie czyścić patyczkiem kosmetycznych zewnętrzne części ucha;
  • stosować regularnie spray do czyszczenia uszu.

Najbezpieczniejszym sposobem na czyste uszy, zarówno u dorosłych, jak i dzieci jest zakup odpowiedniego sprayu. Warto wybierać takie produkty, które w swoim składzie zawierają same naturalne składniki takie jak na przykład olejek miętowy. Dzięki temu mamy pewność bezpieczeństwa i naturalnej pielęgnacji wspomaganej siłami natury. Spray bezpiecznie rozpuszcza woskowinę uszu, a także oczyszcza je w sytuacji nadmiernego gromadzenia się brudu i bakterii. Dzięki temu skutecznie zapobiega zatykaniu się uszu.

Dodatkowe informacje w kwestii wspomagania higieny uszu można znaleźć na: https://www.fonix.pl/higiena-uszu

Spray do uszu w codziennej higienie. Jak go stosować?

W codziennej higienie uszu spray stosujemy jedynie zewnętrznie. Produkty tego typu posiadają zazwyczaj wygodne opakowanie, które pomaga w prostej aplikacji produktu. Spray należy stosować 3 razy dziennie, w 1-2 dawkach. Jeśli czujemy wyjątkowy ucisk w uchu, wtedy możemy zaaplikować preparat bezpośrednio do kanału słuchowego. Dzięki temu aktywne czynniki mają szansę wniknąć do ucha i pomóc w pozbyciu się nadmiaru woskowiny.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%