Zamknij
REKLAMA

Jak działa PayPal?

12.24, 04.02.2021 materiały partnera

Być może zastanawiasz się, czym jest i jak działa PayPal? To nic innego jak wygodny portfel elektroniczny, który jest z Tobą zawsze i wszędzie. Dzięki niemu transakcje bezgotówkowe są szybsze i łatwiejsze.

Jak korzystać z PayPal?

PayPal jest coraz bardziej popularnym i wykorzystywanym sposobem na finalizowanie płatności internetowych. Zastanawiasz się, jak działa PayPal? Odpowiedź jest prosta! PayPal to nic innego jak wirtualny portfel, dzięki któremu bezpiecznie zrealizujesz wszystkie płatności internetowe. Platforma jest dostępna w przeszło 200 krajach oraz umożliwia płatności w 25 walutach.

Do indywidualnego konta PayPal można dodać każdą kartę debetową lub kredytową. Podczas transakcji bezgotówkowych platforma umożliwia wskazanie konta, z którego chcemy dokonać przelewu.

Zalety PayPal:

 • wygoda – możesz zrobić zakupy bez wychodzenia z domu, używając komputera, telefonu czy tabletu,
 • bezpieczeństwo – transakcje bezgotówkowe są chronione, podobnie jak Twoje dane finansowe, które są zaszyfrowane,
 • szybkość – płatności realizowane są w kilka chwil – nie musisz podawać kodów PIN, autoryzacyjnych czy numeru karty. Wystarczy hasło i e-mail przypisane do konta.

Konto PayPal może być zasilone również przez znajomych. Dokonywane wpłaty na konto będą powiększać saldo, które może być wykorzystywane podczas transakcji bezgotówkowych. Takie przelewy są bezpłatne (o ile nie wymagają przewalutowania).

Posiadanie konta PayPal umożliwia:

 • szybkie i bezpieczne transakcje bezgotówkowe,
 • zasilanie konta PayPal kontem bankowym,
 • obsługiwanie elektronicznych faktur,
 • otrzymywanie przelewów od innych członków serwisu PayPal,
 • przelewanie pieniędzy z konta PayPal na konta oszczędnościowe.

Serwis PayPal przykłada szczególną wagę do bezpieczeństwa. Gwarantuje pomoc w przypadku niezgodności towaru i próby odzyskania gotówki. Ponadto wszystkie transakcje są monitorowane całodobowo. Takie zabezpieczenie chroni przed oszustami, kradzieżą tożsamości czy próbą wyłudzenia poufnych informacji (phishing). Dodatkowo każda transakcja jest szyfrowana, dlatego przelewane pieniądze i dane użytkowników są bezpieczne.

Jak założyć konto PayPal?

Rejestracja konta jest szybka i całkowicie bezpłatna. Wystarczy założyć konto w serwisie, a następnie podpiąć konto bankowe. Aby zrealizować transakcje bezgotówkowe nie musisz zapamiętywać numerów kart, kodów czy numerów PIN. Wystarczy, że zawsze pod ręką będziesz mieć adres e-mail oraz hasło do konta PayPal.

Aby założyć konto:

 •  wystarczy podać e-mail, nazwisko i imię oraz adres,
 • ustalić hasło zabezpieczające,
 • dodać do konta PayPal swoje karty debetowe i kredytowe oraz konta bankowe,
 • cieszyć się szybkim i bezproblemowym realizowaniem płatności internetowych.

Korzystanie z PayPal podczas płatności jest bardzo proste. Realizując e-przelewy wystarczy wybrać opcję płatności PayPal. Większość transakcji jest darmowa. Serwis pobiera dodatkową opłatę za przeliczenie transakcji walutowych, zagranicznych i tych z kart kredytowych. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%