Zamknij
REKLAMA

Ranking najlepszych miejsc do zamieszkania w Gdyni

09.07, 19.05.2021 materiały patnera

Wiele osób marzy, aby zamieszkać nad morzem. Trójmiasto to jedna z najbardziej rozwiniętych pod względem biznesowym oraz mieszkaniowym lokalizacja na wybrzeżu. Wśród dużych centrów gospodarczych znajduje się Gdynia, która coraz częściej wybierana jest przez osoby planujące przeprowadzkę. Bogata oferta edukacyjna oraz liczne atrakcje skłaniają do przeprowadzki. Zobaczmy, gdzie warto zamieszkać, przeprowadzając się do Gdyni.

Śródmieście

Osoby lubiące nowoczesność i miejski tryb życia najczęściej wybierają mieszkania w dzielnicy Śródmieście. Ze względu na bliską lokalizację uczelni wyższych studenci chętnie zamieszkują tę dzielnicę. W Śródmieściu znajdziemy wiele atrakcji i miejsc, które możemy odwiedzić w wolnym czasie. Wśród nich znajdują się - Muzeum Miasta Gdyni, Akwarium Gdyńskie, Gdynia Infobox. Osoby, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, z pewnością docenią Park Rady Europy i Aleję Topolową, Skwer Kościuszki i Molo Południowe, a także Plażę Śródmieście.

Redłowo

Znakomitą dzielnicą Gdyni, położoną między plażą w Orłowie a Plażą miejską, jest Redłowo. Na jej terenie zlokalizowanych jest wiele placówek edukacyjnych od przedszkoli, poprzez szkoły podstawowe po szkoły średnie. Mieszkańcy Redłowa w wolnym czasie mogą korzystać z wielu ścieżek rowerowych, zlokalizowanych na terenie Kępy Redłowskiej. Komunikacja miejska w Redłowie jest bardzo rozwinięta, na mieszkańców czeka wiele przystanków autobusowych oraz stacja SKM Gdynia Redłowo. Nieruchomości na sprzedaż w Gdyni, w dzielnicy Redłowo kosztują średnio 10 000 - 13 000 złotych za metr kwadratowy.

Wzgórze Świętego Maksymiliana

Wzgórze Świętego Maksymiliana to dzielnica polecana dla osób niezależnie od wieku. Dużą zaletą jest bliska odległość centrum i usług zlokalizowanych w pobliżu, wśród nich znajdują się urzędy, placówki medyczne, sklepy. Na rodziców małych dzieci czeka bogata oferta żłobków i przedszkoli oraz szkół podstawowych. Na wybór szkół średnich również nie ma co narzekać. Na nastolatków czekają licea o wysokim poziomie nauczania oraz szkoła muzyczna. Planując zamieszkanie na Wzgórzu Św. Maksymiliana, warto zwrócić uwagę na bogatą ofertę rekreacyjno-sportową. Znajdziemy tutaj m.in. lodowisko, korty tenisowe, studio tańca, a także boiska do koszykówki i piłki nożnej oraz liczne siłownie. Aby przyjemnie spędzić wolny czas, mieszkańcy będą mogli skorzystać z szerokiej oferty lokali gastronomicznych i kawiarni, a także udać się na seans do kina lub spektakl w teatrze.

Orłowo

Zastanawiając się nad zakupem nieruchomości w Gdyni, warto wziąć pod uwagę także dzielnicę Orłowo. Cechą szczególną Orłowa są porośnięte drzewami klify oraz liczne tereny zielone: Park Kolibkowski, deptak Królowej Marysieńki i psia plaża. Orłowo posiada również przepiękne molo, które sprzyja romantycznym spacerom. Orłowo jest doskonałym miejscem do zamieszkania dla rodzin z dziećmi oraz seniorów. Na terenie Orłowa dominuje zabudowa jednorodzinna oraz nowoczesne apartamenty w niskiej zabudowie. Dzielnica oddalona jest od centrum Gdyni o około cztery kilometry, z kolei od Sopotu pięć kilometrów. W oba miejsca możemy dotrzeć autobusem lub samochodem.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%