Zamknij
REKLAMA

Pranie z dowozem!

00.00, 17.12.2021 materiały partnera

Wydaje się, że polskie społeczeństwo bardzo upodobało sobie wszelkie usługi, które w swojej nazwie zawierają słowo „dowóz”. Szczególnie czas pandemii przyspieszył więc wzrost ilości przedsiębiorstw, które udostępniają możliwość realizację oferowanych świadczeń z dostawą wprost do klienta. Pralnie z Wodzisławia, Olsztyna i Rzeszowa poszły tym trendem, proponując „pranie z dowozem”.

Pranie z dowozem – co to jest?

Usługa prania z dowozem to nic innego jak przywiezienie wypranych już pościeli, obrusów i kołder do klienta, który wcześniej oddał je w ręce pralni przemysłowej w Raciborzu. Usługobiorca nie musi więc w ogóle zajmować się kwestią dostaw wsadów pralniczych, co jest kłopotliwe z kilku względów. Przede wszystkim zajmuje sporo czasu – załadunek, przejazd, wyładunek i powrót – to nawet pół dnia roboczego jednego pracownika. W przypadku firm, które potrzebują regularnie i cyklicznie korzystać z usług pralni jest to sporo wybawienie. Ponadto przedsiębiorstwo nie musi posiadać na stanie samochodu dostawczego do realizacji transportu prania.

Dla kogo pranie z dowozem?

Usługa prania z dowozem będzie przydatna różnym rodzajom przedsiębiorstw. Na pewno sprawdzi się u tych, którzy z usług pralni przemysłowej korzystają dość rzadko (np. pranie zasłon i firan raz na kwartał). Takie przedsiębiorstwa mają niewielkie doświadczenie z oczyszczaniem tkanin, więc nie muszą posiadać pojazdu transportowego ani wiedzieć jak zapakować tekstylia, by dotarły bezpiecznie do celu. Pralnia przemysłowa, oferująca usługę dowozu, będzie więc dla nich ułatwieniem czysto logistycznym. Klienci, którzy zaś potrzebują wyprać np. pościele hotelowe codziennie, docenią szczególnie oszczędność czasu. Ona właśnie przekłada się też na ekonomię finansów. Pralnia z dowozem będzie więc finalnie tańsza niż ta, która nie posiada usługi transportu prania w swojej ofercie.

Abonament na dowóz

Hotele, restauracje oraz punkty medyczne (przychodnie, kliniki lub szpitale) to kontrahenci, którzy potrzebują cyklicznych dostaw prania. Ustalenie swoistego abonamentu transportowego z pralnią przemysłową będzie dla nich fantastycznym rozwiązaniem. Pozwala to nie tylko oddelegować wiele czynności do usługodawcy, ale potencjalnie również negocjować cenę. Dla pralni długofalowa współpraca również będzie przecież korzystna. Usługa dostaw pozwala lepiej gospodarować czasem w przedsiębiorstwie pralniczym. W momencie, w którym ilość wsadów pralniczych jest przewidywalna, a ich transport do pralni odbywa się wedle ustalonego harmonogramu, łatwiej rozplanować działania tak, by mieć również zarezerwowany czas dla klientów okazjonalnie potrzebujących usług czyszczenia tkanin.

Podsumowanie

Pranie z dowozem to usługa wygodna zarówno dla usługodawcy, jak i usługobiorcy. Dziwi więc fakt, że nie jest to stały punkt w ofercie każdej pralni przemysłowej. Szczególnie warto więc docenić te, które proponują ją swoim klientom.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%