Zamknij
REKLAMA

Oznakowania produktów: dlaczego są ważne i jak wybrać najbardziej odpowiednie?

11.16, 12.01.2022 materiał partnera

W sprzedaży liczy się każdy szczegół. Nawet najwyższej jakości, dopracowane w najdrobniejszym szczególe produkty staną się jeszcze bardziej wartościowe, jeśli zostaną w odpowiedni sposób oznaczone logotypem marki. Odpowiednio dobrane oznaczenie nie tylko zwiększy rozpoznawalność twojej marki, ale również podniesie wartość estetyczną produktu i sprawi, że będzie on przez klientów postrzegany znacznie lepiej. Jak wybrać najlepsze oznakowanie dla produktu i dlaczego to tak ważne?

Naklejki na opakowania - proste i skuteczne

Ciekawe naklejki na opakowania zwracają na siebie uwagę i znacznie ułatwiają wyróżnienie konkretnego produktu spośród wielu innych, stojących tuż obok na sklepowych półkach. Oryginalnie wyglądające opakowanie i niebanalny design naklejki łatwo zapadają klientom w pamięć - a zawsze chętniej kupujemy to, co jest nam znane. Naklejki na opakowania produktów to ważny element budowania wizerunku marki - można przyklejać je zarówno bezpośrednio na produktach, jak i na zewnętrznych opakowaniach. Na naklejkach łatwo jest umieścić wszystkie niezbędne dane dotyczące składu, sposobu użytkowania danego przedmiotu, informacji technicznych lub daty przydatności do użytku. Mogą się na nich również znajdować dane kontaktowe firmy.

Naklejki chromowane - dla produktów z wyższej półki

Nie w każdym przypadku sprawdzą się zwykłe, klasyczne naklejki. Przedmioty ekskluzywne, z najwyższej półki, wymagają stosownego oznaczenia. Wysokiej jakości naklejki chromowane doskonale podkreślą charakter produktów premium. Chromowane naklejki urzekają swoją estetyką - dobrze dopasowane, są w oczach klientów gwarantem jakości i wyjątkowym wykończeniem każdego wyrobu. Często pierwsze wrażenie decyduje o tym, czy dana osoba dokona zakupu - chromowany, elegancki emblemat produktu może być tym, co ostatecznie przekona tych niezdecydowanych. Takie oznaczenie nierzadko wystarczy do tego, by podnieść wartość towarów w oczach klientów, wyróżnić markę na tle konkurencji i zadbać o to, by budziła ona pozytywne odczucia.

Wypukłe naklejki i samoprzylepne tabliczki

Wypukłe naklejki 3D, samoprzylepne tabliczki i napisy to kolejny sposób na oryginalne oznakowane produktów. Ich ogromnym atutem jest to, że są niesłychanie wszechstronne - można dowolnie wybrać kształt, wielkość, kolorystykę i nadruk. Dzięki temu każdy produkt może otrzymać idealnie do niego pasujące wykończenie: duże, kolorowe, przykuwające uwagę i ekstrawaganckie, lub przeciwnie - dyskretne, stonowane i subtelne. Dzięki wysokiej jakości druku, na takich naklejkach i tabliczkach można umieszczać grafiki, zdjęcia i napisy, które później będą doskonale widoczne. Pokrycie naklejki żywicą poliuretanową zapewnia jej trwałość i odporność na niekorzystne warunki - mogą przez dłuższy czas znajdować się na zewnątrz i nadal wyglądać nienagannie.

Odpowiednie oznakowanie produktu - dlaczego warto o to zadbać?

Ekspozycja logotypu jest bardzo ważna w procesie budowania rozpoznawalności marki na rynku. Każda naklejka to osobna reklama - która działa sama, zupełnie bez twojego udziału! Im więcej sprzedanych przedmiotów, tym więcej miejsc, w których twoje logo jest widoczne. Jeśli na naklejce znajdują się dane kontaktowe - to świetny sposób na nawiązanie relacji z nowymi klientami. Estetyczne i przemyślane oznaczenia produktów sprawiają, że firma zyskuje wizerunek profesjonalisty - zwracają uwagę na wysokie standardy i jakość. Wreszcie - wszystko to może doprowadzić do zwiększenia liczby sprzedawanych produktów, a co za tym idzie, wpłynąć na wzrost zysków.

Różnorodne etykiety i naklejki na produktach doskonale promują markę i przyczyniają się do budowania jej wizerunku jako profesjonalnej, rzetelnej, dbającej o najdrobniejsze detale firmy. Niewielki dodatek w postaci naklejki lub tabliczki z logotypem może podkreślić charakter produktu, przyciągnąć uwagę klientów lub pomóc w wyróżnieniu się na tle konkurencji. Zdecydowanie warto o to zadbać - to często niewielka inwestycja, która przynosi ogromne korzyści!

 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%