Zamknij
REKLAMA

Arka Gdynia wywalczy awans do Ekstraklasy rzutem na taśmę?

00:00, 20.05.2022 | materiał partnera

Do pewnego momentu obecnej kampanii wydawało się, że Arka Gdynia jest na najlepszej drodze do wywalczenia awansu do Ekstraklasy. Piłkarze tego zespołu szli niczym burza po kolejnych starciach ligowych w rundzie wiosennej, jednak na finiszu tych rozgrywek zaczęli mocno cieniować. Przed ostatnią serią gier Arka Gdynia ma nadal realne szanse na wywalczenie bezpośredniej przepustki do wyższej klasy rozgrywkowej, jednak będzie potrzebowała zwycięstwa z Sandecją Nowy Sącz, a także korzystnego wyniku na obiekcie Widzewa. Zapraszam na zapowiedź ostatniej kolejki przy wykorzystaniu oferty zakładów bukmacherskich live.

Arka Gdynia

Piłkarze Arki Gdynia mają za sobą mocno rozczarowującą rundę jesienną. Po wynikach, które zgromadzili zawodnicy tego zespołu, wydawało się, że naprawdę trudnym zadaniem będzie dla nich włączenie się do walki o bezpośredni awans. Podczas przerwy zimowej strata tego zespołu do Widzewa wynosiła około 10 punktów, dlatego też fakt, że obecnie oba zespoły dzieli zaledwie 9 oczek, jest naprawdę sporym sukcesem zespołu z Gdyni. Wszystko za sprawą znakomitych wyników tego zespołu po wznowieniu rozgrywek. Arka wygrała aż 8 z 9 rozegranych spotkań, co znacząco poprawiło sytuację tego zespołu w ligowej tabeli.

Gorsza forma tego zespołu rozpoczęła się w okresie majówki. Arka przegrała na wyjeździe z Resovią Rzeszów, co było sporym zaskoczeniem dla zakładów bukmacherskich live. W kursach przedmeczowych, a także w ofercie na żywo goście byli zdecydowanym faworytem. Decydująca okazała się jednak czerwona kartka, którą otrzymali piłkarze z Gdyni już w 11. minucie meczu. Pomimo tego zakłady bukmacherskie live utrzymywały, że Arka jest faworytem tego spotkania, ponieważ goście wyszli na prowadzenie w 37 minucie. Po przerwie jednak gospodarze nie pozostawili złudzeń i zdobyli aż 4 bramki, co było ogromnym zaskoczeniem. Tym samym Arka zaliczyła swoją pierwszą porażkę w rundzie wiosennej i skomplikowała swoją sytuację w tabeli.

Jakby tego było mało, piłkarze z Trójmiasta przegrali również w kolejnym starciu ligowym. Tym razem przeciwnikiem tego zespołu była aktualny lider tabeli, jednak spotkanie odbywało się w Gdyni, gdzie kibice liczyli na komplet punktów. Z perspektywy czasu mogę napisać, że gdyby Arka wywalczyła chociaż jeden remis w tych 2 rywalizacjach, to do ostatniej serii gier przystępowałaby w lepszej pozycji, niż Widzew. Wszystko za sprawą lepszego bilansu meczów bezpośrednich, który przemawia na korzyść Arki.

W ostatniej serii gier Arka Gdynia udała się na trudną delegacją do Bielska-Białej, gdzie zremisowała z Podbeskidziem. Zeszłoroczny spadkowicz z Ekstraklasy postawił naprawdę trudne warunki i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Przed ostatnią kolejką obecnego sezonu Arka ma na koncie 58 wywalczonych punktów i traci jedno oczko do Widzewa. Gdynianie potrzebują wygranej z Sandecją Nowy Sącz lub remisu, ale w tym przypadku potrzebna będzie porażka Widzewa. Możliwe, że w przypadku niekorzystnego wyniku Arki, oba te zespoły spotkają się również w barażach.

Arka Gdynia – statystyki:

  • Arka Gdynia nie wygrała żadnego z 3 ostatnich meczów ligowych.
  • Arkowcy mają 2 porażki na koncie w 3 poprzednich rywalizacjach.
  • 2 z 3 ostatnich meczów tego zespołu zakończyły się wynikiem btts.
  • Arka Gdynia nie zachowała czystego konta w lidze od czasu meczu domowego z ŁKS-em.
  • Arka po 33 rozegranych meczach ma na koncie 58 punktów.

Sandecja Nowy Sącz

Sandecja z pewnością nie będzie łatwym przeciwnikiem w ostatniej serii gier, ponieważ piłkarze tego zespołu nadal walczą o udział w barażach. Zawodnicy z Nowego Sącza w ostatniej kolejce zaledwie zremisowali w bezpośrednim starciu z Chrobrym, dlatego też również nie są zależni tylko od siebie. Sandecja potrzebuje wygranej w Gdyni, a także straty punktów przez drużynę z Głogowa.

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi zespołami zakończyło się wygraną Sandecji Nowy Sącz. Trzeba przyznać, że był to zaskakujący rezultat, ponieważ piłkarze tego klubu w obecnej kampanii fatalnie prezentują się w meczach domowych. Sandecja o wiele lepiej radzi sobie w delegacjach, co doskonale widać na podstawie zgromadzonych statystyk. W klasyfikacji meczów wyjazdowych ta drużyna plasuje się na 2. miejscu, a więcej oczek od nich wywalczyła jedynie Miedź Legnica.

Sandecja Nowy Sącz – statystyki:

  • Sandecja Nowy Sącz ma 47 punktów na koncie.
  • Drużyna z Nowego Sącza ciągle walczy o awans do barażu.
  • Sandecja do tej pory zdobyła tylko 38 bramek.
  • Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się wygraną Sandecji.
  • Sandecja zremisowała w 2 ostatnich meczach wyjazdowych.

Zakłady bukmacherskie live

W ofercie zakładów bukmacherskich live na najbliższą kolejkę z pewnością nie zabraknie ciekawych propozycji. Na ten moment, kursy przedmeczowe wskazują, że zarówno Widzew, jak i Arka Gdynia są faworytami swoich meczów, jednak spodziewam się sporych emocji, gdyby te drużyny, jako pierwsze straciły gola. Wtedy dobrym wyborem może być typowanie zakładów bukmacherskich live, ponieważ kursy znacząco wzrosną względem tego, co jest dostępne obecnie.

O kwestię awansu do Ekstraklasy zapytaliśmy naszego eksperta – „Moim zdaniem w ostatnich tygodniach zarówno piłkarze Arki Gdynia, jak i Widzewa Łódź pokazują, że nie zależy im na awansie do Ekstraklasy. Być może jest to związane z tym, że prawdopodobnie w przypadku przepustki do wyższej klasy rozgrywkowej, część z tych zawodników musiałaby się pożegnać ze swoimi wysokimi kontraktami i szukać sobie nowego klubu. Przed ostatnią serię gier w lepszej sytuacji znajdują się piłkarze Widzewa, którzy przed własną publicznością będą musieli postawić kropkę nad i oraz nie są zależni od wyników innych spotkań. Patrząc jednak na terminarz, oba zespoły mają przed sobą naprawdę trudne zadanie. Pokuszę się o stwierdzenie, że zarówno Arka, jak i Widzew nie wygrają swoich ostatnich spotkań, czyli będzie to teza przeciwko przewidywaniom zakładów bukmacherskich live, ale to Łodzianie awansują do Ekstraklasy”.

Sprawdź najnowsze informacje sportowe z regionu: https://gwe24.pl/pl/13_sport

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%