Zamknij
REKLAMA

Biżuteria z grawerem, która zostanie z nami na lata

14:49, 22.06.2022 | materiał partnera

Jeżeli szukamy upominku dla bliskiej nam osoby lub też chcemy zrobić wyjątkowy prezent sobie, rozważmy zakup biżuterii z grawerem. W chwili obecnej na rynku dostępny jest szeroki wybór biżuterii z grawerem dedykowanej mężczyznom i kobietom. Jakimi kryteriami należy się kierować przy zakupie biżuterii z grawerem? Jaki napis wygrawerować? Kiedy podarowanie biżuterii z grawerem to dobry pomysł, a kiedy lepiej z niej zrezygnować?

Biżuteria z grawerem dla Pań

Kobiety, które szukają biżuterii z grawerem dla siebie mają w czym wybierać. Producenci biżuterii przygotowali dla nich szeroki wybór naszyjników, kolczyków, pierścionków, obrączek, a także bransolet posiadających powierzchnię do grawerowania. Bez problemu znajdziemy biżuterię z grawerem odpowiednią na wielkie wyjścia, jak i na co dzień.

Latem dobrze jest zwrócić uwagę na naszyjniki z medalionami (lub prostokątnymi blaszkami), kolczyki z medalionami, damskie sygnety (do wyboru mamy sygnety wykonane ze srebrnej i złotej stali nierdzewnej). Popularnym trendem są także kobiece naszyjniki z nieśmiertelnikami (nieśmiertelniki opatrzone są często dodatkową ozdobą wykonaną ze stali szlachetnej lub barwionej skóry naturalnej).

Biżuteria z grawerem dla Panów

Mężczyźni zainteresowani biżuterią do grawerowania często sięgają po naszyjniki z nieśmiertelnikami (do wyboru są również nieśmiertelniki w postaci breloków), naszyjniki z medalionami, sygnety i obrączki, bransolety, a nawet spinki do mankietów (są one niewielkie, jednak z powodzeniem możemy wygrawerować na nich swoje inicjały).

Jak wybrać pierwszą biżuterię z grawerem?

Kiedy kupujemy pierwszą biżuterię z grawerem powinniśmy zastanowić się, do których naszych stylizacji będzie ona pasowała. Czy założymy ją do pracy? Czy kolor biżuterii będzie pasował do naszego typu kolorystycznego (złota biżuteria pasuje do osób o ciepłym typie kolorystycznym, z kolei w srebrze lepiej wyglądają kobiety i mężczyźni o chłodnym odcieniu skóry i włosów).

Nie decydujmy się na zakup ozdoby tylko dlatego, że podoba się nam ona na zdjęciu lub na modelu. Pamiętajmy, że musi ona pasować przede wszystkim do nas.

Jaki grawer będzie odpowiedni?

To czy będziemy chętnie sięgać po biżuterię z grawerem zależy od tego czy dobrze wybierzemy treść napisu. Nie warto kierować się tu modą. Napis musi się podobać jedynie nam (jeżeli zdecydujemy się na grawer po wewnętrznej stronie biżuterii, nikt oprócz nas nie będzie znał jego treści). Jeżeli jednak nie mamy pomysłu na grawer, możemy skorzystać z gotowych szablonów. Do wyboru mamy szablony z samym napisem, szablony z obrazkiem lub połączenie obrazka i napisu.

Większość osób zamawiających biżuterię z grawerem decyduje się na wyrycie na biżuterii imion bliskich im osób (niekiedy także zwierząt). Innym pomysłem na grawer są cytaty, hasła motywacyjne, życzenia (w przypadku, gdy biżuteria z grawerem jest prezentem na urodziny lub z okazji ważnej rocznicy).

Biżuteria z grawerem jako prezent – o tym trzeba wiedzieć

Biżuteria z grawerem jest jednym z popularniejszych prezentów zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Pamiętajmy jednak o tym, że nie każdemu możemy ją podarować. O ile ktoś bardzo nam bliski – partner, tata, babcia będzie nosił biżuterię z dedykacją od nas z przyjemnością, o tyle nie możemy liczyć na to w przypadku osób, z którymi nie łączą nas bliskie relacje (w przypadku takich osób zdecydowanie lepszym upominkiem będą słodycze lub kwiaty). Kupując biżuterię z grawerem musimy pamiętać także o tym, że są osoby uczulone na metal. W ich przypadku jedynym możliwym wyborem jest biżuteria z grawerem wykonana ze stali szlachetnej.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%